Postacı

Il Postino: The PostmanIl postino

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Postacı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (52 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1950'lerde İtalya'daki küçük bir adadayız. Dünyaca ünlü Şilili komünist şair Pablo Neruda, siyasi sebeplerle ülkesi dışında yaşamak zorunda kaldığı sürenin küçük bir kısmını burada geçirir. Mektuplarını taşımakla görevli postacı naif Mario, Neruda'yla kısa zamanda mesafeli bir dostluk kurar. Usta ozanın verdiği tüyolarla hem içindeki şairi ortaya çıkarır hem de esmer güzeli Beatrice'nin kalbini kazanır.

Neruda genç adama sosyalist fikirlerini aşılar ve kendini gerçekleştirmesine yardımcı olduğu Mario'nun gözünde giderek ilahlaşır. Ama usta ozanın peşindeki siyasi rakipleri bir yerde çok uzun süre kalmasına engel olmaktadır. Ayrılık vakti yaklaşır.

Yönetmen Antonio Skarmeta'nin 1983 yapımı Ardiente Paciencia isimli filminin bir remake'i olan Il Postino, orijinalinde 70'lerde Şili'deki bir sahil kasabasında geçen olayları 50'lerin İtalya'sına taşıyor. Orijinalinin aksine politik olaylara fazla bulaşmadan kolay yenilir yutulur bir film olmayı biliyor ve tarihte En İyi Film Oscarına aday gösterilen çok az sayıdaki yabancı filmden biri olarak kayda geçiyor. Postacı - Postino, Il

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • nedense italyan filmleri bana çok sempatik geliyor il postinoda bunlardan biri ama dikkatinizi çekmek istediğim bir ayrınıyı söylemek isterim pablo nerudayı oynayan philip noiret bir fransızdır ve gene bir italyan başyapıt olan cinema paradisoda da o oynuyor ve her iki rolün altındanda fazlasıyla kalkıyor

  • Defalarca izlediğim ve daha kimbilir kaç kere izleyeceğimi ümit ettiğim bir film. Her defasında yeni seyrediyormuşum gibi dikkat kesiliyorum tek tek kareleri hafızama yazmak istermişçesine. Sırf bu film için İtalyanca öğrenmek isterdim ama böylede sarıp sarmaladı beni her şeyiyle baştan sona bu müthiş eser.Tek kelime ile muhteşem!

  • Mükemmel bir film yazılacak birçok cümle var bu film için ama daha sonra daha detyalı bir yorumu hakediyor...

  • İzlerken insanı her türlü ruh haline şokan,kitapından daha iyi olan az sayıdaki filmlerden biri......9/10

  • Film bütününe baktığınıda çok şey vaat etmiyor gibi olsa da; finali ile sizi kavuruyor ve içerisinde kıyısında köşesinden kendinizden, toplumunuzda, insanımızdan, insanlıktan yakalayabileceğiniz çok şey bulacaksınız. Sanırım beni en etkileyen kısımları ise filmin akdeniz iklimi gibi sıcacık olması ve beatrice. köyün en güzel şeyi.tabi ki köyün en güzel şeyini filmi seyrederseniz görebileceksiniz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Postacı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Postacı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir