Red Road

Red Road

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Red Road
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (17 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Jackie, işi, yerleştirilen güvenlik kamerası ile bir sokağı gözetlemek olan bir kadındır. Yapılan işteki tüm maksat da, o sokakta yaşayan insanların güvenliliğinin sağlanmasıdır.

Her günün bildik rutinliğinin dışında, bir gün monitörde, daha evvel hiç görmediği ve bir daha da muhtemelen hiç görmek istemeyeceği bir adamın görüntüsü beliriverir. Görmezden gelemeyeceği bu adamı izlemek zorundadır. Ama artık kendisinin de, sokağın da hayatı eskisi gibi olmayacaktır.

Toplumlarda gittikçe artan "korku" güdüsünün beslediği, daha çok güvenlik sağlama durumunun bir sonucu olan sokakların güvenlik kameraları ile 24 saat gözetlenmesi hali üzerine, 2006 Cannes Film Festivali'nden de Jüri Büyük Ödülü'nü alarak dönen Red Road, bunun haricinde de pek çok ödülle değerlendirilmiş bir yapım. Yönetmen Andrea Arnold'un ilk filmi olduğunu eklemeyi de unutmayalım.

Red Road -Red Road

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Arkadaşım bu ne yaw tamam ilginç bi konuyu ele almaya çalışmış ama 10sn ileri sara sara zor bitirdim bu kadar irenç bi film olmaz yaw izliyeceklere tavsiyem sabır

  • Konusu yavaş gelişmesine rağmen izleyiciyi sıkmıyor, dahası etkileyci. Danimarka yapımı

  • Konusu yavaş gelişmesine rağmen izleyiciyi sıkmıyor, dahası etkileyci.

  • Ödüllendirilmiş bir olduğunu belirterek başlayayım yazıma. Evet, Red Road ödül almış ayrıca da birçok defalar aday gösterilmiş ödüle...Filmin konusu aslında oldukça enteresan. İki başkarakterden biri olan Jackie'nin (Kate Dickie) görevi sokaktaki kameraları takip edip vatandaşların güvenliğini sağlamak ve sokakları zapt-u rapt altında tutmaktır. Yani Jackie bir kamu görevlisidir... Lakin günün birinde Jackie, arasında ciddi bir sorun olan adamı sokakta görünce elindeki "kamu gücünü" kendi adına kullanmaya başlar ve adamı takibe koyulur. Ve olaylar gelişir...Red Road'da Kate Dickie ile beraber diğer baş karakteri canlandıran Tony Curran da tıpkı Dickie gibi iyi bir oyunculuk performansı sergiliyor. Yani oyunculuk açısından bir sorun yok kanımca filmde...Her ne kadar iyi oyunculuk ve enteresan bir konuya sahip olsa da Red Road oldukça esaslı bir sorunu da barındırıyor bünyesinde; o da filmin temposu. Gerçekten de filmin temposu o kadar yavaş ve bayıcı ki sıkılmamak imkansız neredeyse. Ben kendi adıma fevkalade sıkıldım 1 saat 40 dakikalık sürede...Red Road'ı, denk gelir de izleme fırsatı çıkarsa karşınıza şunu söyleyebilirim film için: Eleştirmenlerin (muhtemelen) bayılacağı, ortalama bir izleyicinin fevkalade sıkılacağı, ortalamanın üzerinde bir izleyici için de seyri -ağır temposundan ötürü- pek kolay olmayacak türden tipik bir festival filmi Red Road. İnanmayan varsa filmi bulup da izlesin, öyle mi değil mi...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Red Road filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Red Road filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir