Rüzgar Bizi Götürecek

The Wind Will Carry UsBad ma ra khahad bord

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Rüzgar Bizi Götürecek
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (19 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Birkaç film yapımcısı film çekmek için küçük bir kasabaya iner. Köyün en yaşlı kadını ölmek üzeredir. Bu kadının ölmesini beklerken film ekibi kendilerini köylülerin günlük yaşantısının içinde bulur.

Yönetmen Behzad, sürekli çalan telefonuna bir türlü cevap veremez çünkü köyde telefon çekmemektedir. Bu nedenle bir tepeye doğru yol alır. Bu tepede de bir adam hazine aramaktadır. Behzad hazine için çukur kazan adamla iletişim kurmak istemesine karşın adam çukurdan çıkmaz. Seyirci tarafından merak edilen bu adam bir türlü kamera karşısına çıkmaz. Zaten filmin bir sürü karakteri de seyirciye gösterilmez.

İran sinemasi elbette 1997'den önce de vardı ama 1997'den itibaren enternasyonal bir fenomen olmaya başladı. Bu yeniliğin önde gelen isimlerinden biri de Abbas Kiarostami ve etkileyici, ödüllü filmi Rüzgar Bizi Götürecek. Rüzgar Bizi Götürecek - Bad Ma Ra Khahad Bord

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • biri bu filmi internetten izlemişse bana linkini atabilir mi ben bulamadım da ??

  • Abartılı derecede sade ve net diyaloglara sahip bir film.Filmin şiirselliği sadece kelimelerde değil görüntülerde de bir hayli fazla...ve..."rüzgar bizi sürükleyecek""ey sevgilim evime gelirsen eğer...""bana bir lamba getir""ve caddedeki o mutlu kalabalığı izleyebileceğim bir pencere..."..."ne yazık, kısacık gecemde...rüzgar yapraklarla buluşmak üzere...""kısacık gecem harap edici ıstırapla dolu...""dinle!!""duyuyor musun gölgelerin fısıltısını?""yabancıyım ben bu mutluluğa.""alışkınım bu umutsuzluğa.""dinle!!...duyuyor musun gölgelerin fısıltısını...""orada, gecede, bir şeyler oluyor.""ay kızıl ve endişeli""ve her an çökebilecek bu çatıya bağlanmış...""bulutlar; yas tutan bir kadın yığını gibi...""bekliyorlar yağmasını...""bir an...ve sonra hiç..""bu pencerenin ardından gece titriyor...ve dünya duruyor...""sen yeşilliğindeaşk dolu ellerimin üstüne......ellerini, o yanan hatıraları, koy!""ve hayatın sıcaklığıyla dolu dudaklarımı...""... aşk dolu dudaklarımın dokunuşuna bırak..."'rüzgar bizi sürükleyecek...'"

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Rüzgar Bizi Götürecek filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Rüzgar Bizi Götürecek filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir