Saraybosna'ya Hoşgeldiniz

Welcome to Sarajevo

0 kişi izlemiş. | 13 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Saraybosna'ya Hoşgeldiniz
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (29 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Savaşa medya ve gazeteci açısından bir bakış. Bosna savaşının başladığı günlerde, yani 1992 lerde kente gelerek çeşitli TV kanalları için çekime başlayan uluslararası muhabirlerin öyküsü anlatılıyor. Ön planda iki deneyimli gazeteci, İngiliz Micheal Handerson ve Amerikalı Flynn var. Gündüzleri Sırp ateşi altındaki kentte en tehlikeli noktalara kadar ulaşarak şiddet görüntülerine aç dünya seyircisine ateş, kan ve ölüm anları saptayan, geceleri ise Holiday Inn'in barında şaşkın gözlerle tanık oldukları faciayı unutmaya çalışan gazeteciler. Henderson'un insancıllığı, Flynn'ın haber yaratmaya yönelik gözüpekliği, Flynn'ı eleştiren kadın gazeteci Annie'nin medyanın haber anlayışına öfkesi. Bir Amerikan yardım kuruluşunda çalışan Nina'nın bir grup Bosnalı çocuğu kurtarmak için başlattığı tehlikeli girişim. Ve tüm ingiliz soğukkanlılığı içinde. bir toplama kampındaki çocuklar arasında tanıdığı küçük Emira'ya kanı kaynayan ve onu kurtarmak için çılgın bir serüvene atılan Henderson'un çabası. Saraybosna'ya Hoşgeldiniz - Welcome to Sarajevo

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Kesinlikle harika bir film! İzlediğim en iyi filmlerdendi.Savaş dönemi yaşanan tüm pislikleri göz önüne seriyor.Bunu özellikle tarafsız olması gereken bir gazeteci yönünden anlatması daha da çarpıcı.Bunu sevenler The Hunting Party yi ve Grbavica(the Land of My Dreams) i de seveceklerdir.

  • Film ile ilgili yorum yazmak istemiyorum, sadece bu iki alıntı ile filmin özetini yapmak istiyorum::"Savaş, Sarajevo'dur! Onun parçası değilsen, rüyadasındır!""Ayni katliam müslümanlar yerine hristiyanlara yapilsaydi Batı bu soykırıma farklı yaklşırdı"

  • Bu şahane yapımı bu akşam tekrar Digiturk'de izleme şansım oldu ama o korkunç vahşete bir kez daha bakmaya yüreğim dayanmadı sadece 20-25 dakikasını izledim,hani şu ER (acil servis) dizisinde ki Dr.Kovac'ın ölümüne kadar olan bölümü izledim.Daha önce Ayşe Kulin'in "Sevdalinka" adlı romanını da okumuş ve Saraybosna'daki drama bu sayede şahit olmuştum ama olayın görsel yanı insanın yüreğini acıtıyor.O öldürülen kundaktaki suçsuz,günahsız bebeklerin,yaşlıların,kurşuna dizilen hayvanların,ailesi hatta tüm akrabaları öldürülüp de dünyada bir başına kalan yetim çocukların dramı sürekli gözyaşlarımın sular seller gibi akmasına,"allahım bu nasıl bir vahşet" sözlerini ard arda tekrar etmeme neden oldu yine.İnsanlar keskin nişancılar yüzünden cenazelerini bile öldürüldükleri yerlerden alamıyor,su için çeşme başında sırada beklerken,yolda yürürken veya evinin içinde dolaşırken bir keskin nişancı tarafından öldürülmemek büyük başarı.İnsanlar daha güvenli bir yerlere gitmek için savaş muhabirleri aracılığıyla seslerini dünyaya duyurmaya çalışırken gelen "sözde devlet adamlarının" kocaman askeri kargo uçaklarıyla kimseyi kurtarmayıp,bürokrasi engeline takılmaları insanı çileden çıkarıyor.Kosovalı kardeşlerimizin yaşadığı dramı son derece başarılı bir şekilde gözler önüne seren son derece iyi,belgesel gibi bir yapım.Schindlerin Listesini izleyip beğenen vatandaşımız bu film içinde aynı şeyleri hissedip,bu tarz yapımlara sahip çıkmalı.Yarın birgün bizde yine terörle uğraşırken o Saraybosna da yaşananları bizde yaşamayalım diye Türk halkını belki "toplumun azınlıkları arasında bölücülüğe yönelmesini engelleyebilecek" tarzda bir yapım bence.İzlemeyen herkese şiddetle tavsiye ederim.Çevremizde,dünyamızda olup bitenlere bu kadar duyarsız kalmayalım,hiç değilse bu tarz bağımsız yapımlar aracılığı ile savaş,soykırım gibi önemli konularda sizlerde doğru fikir ve bilgi sahibi olun ,herkese iyi seyirler dilerim.

  • Yakın geçmişe tanıklık eden ve gerçekleri tüm çıplaklıgıyla beyaz perdeye yansıtan başarılı bir dram... Eger aksiyon ya da eğlenceli bireşey arıyorsanız sayfayı lütfen değiştirin Eger tarihe tanıklık etmek istiyorsanız mutlaka izleyin Tek bir eksikliği var o da konunun kimleri için çok agır olabilmesi sizi biraz sıkabilir!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Saraybosna'ya Hoşgeldiniz filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Saraybosna'ya Hoşgeldiniz filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir