Satyricon

Fellini - Satyricon

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Satyricon
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (58 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Petronius'un Hristiyanlık öncesi Roma'daki hayatı tasvir eden, yarım kalmış klasik metinlerinden yola çıkan Satyricon, efsane yönetmen Federico Fellini'nin belki de en anarşik eseri.

Tam olarak bir hikaye örgüsü ya da anlatımcı kaygılardan uzak bu filmde Romalıların pek ahlakçı olmayan, hedonist ama çok renkli hayatlarına Encolpius isimli bir öğrenci ve ardaşı Ascyltus'un gözünden bakıyoruz. Belki de filmin tek dayanak noktası olan ikilinin seks, din, eğlence üzerine tartışmalarına ve kelimenin tam anlamıyla tuhaf -bizarre- bir takım durumlara düşmelerine şahit oluyoruz.

Fellini'nin antik Roma'ya yaptığı bu fantastik yolculuk, kuşkusuz izleyene hoşça vakit geçirtmenin ötesinde ödüller de barındırıyor. Bunun dozu ise seyircinin kendi donanmışlığıyla ölçülecek!

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • katıksız sanat..şaraplar ve sakatatlar..şiirler,şarkılar..zevk sefa eğlence..renk cümbüşü..fellini filmden once kac tane asit deneyımı yasamıstır bılınmez ama mukemmel renkler..özellikle adam kumda yururken o toprağın ve gokyuzunun rengi..kocası olen kadının ironisi..film bittiğinde hala tvye bön bön bakıyorsunuz.felinin la dolce vitayla beraber en iyi filmi..usta buyukmus hakketten..hürmetler:)

  • felininin eniyi filmi

  • Fellini sıradışı bir sinema dehasıdır ve her filmi için sölenecek başka kelime yoktur:il perfecto!!! :)

  • İktidar düşkünlügünün mekanı olan antik Roma atmosferinde yönetici sınıfının çöküşünü ve ardından gelen şiddetin bileşimini dramatik bir bütünlügü olmayan bir grotesk bir anlatımla birleştirerek Fellini bu kente hissettiklerini hicivsel ve gerçeküstü bir şekilde anlatarak aslında bir kaos ortamı yaratıyor.Tiyatro dekoru anımsatan set çalışmasıyla surreal bir resim şekline dönüştürmüş.Mistik gerekse masalsı anlatımıyla bi anda degişen bölümler halindeki sahneleriyle yogunlugunu hissettirmeyen bir fresk yansıtması ve imgeler fantezilerle örülü anlatımıyla degişik bir Fellini klasigi.Fondaki elektronik müziğin bestecisi İlhan Mimaroğlu dinlemek ayrı bir keyif.

  • filmi cnbc de seyrettim, gece tekrarını yine seyrettim. filmden sanat fışkırıyo.....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Satyricon filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Satyricon filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir