Savaş Köprüleri

A Bridge Too Far

0 kişi izlemiş. | 19 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Savaş Köprüleri
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (29 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İkinci Dünya Savaşı bitmek üzeredir. Almanlar, Fransa'da yenilmek üzerelerdir ve müttefikler güçler Normandiya çıkartması sonrası Ren Nehri üzerindeki bir köprüyü ele geçirmek için paraşütçü birliklerini sınıra indirirler. Fakat yapılan stratejik bir hata sonucu paraşütçüler köprünün çok uzağına indirilir.

Market Garden adı verilen bu operasyon, bir takım yanlış istihbarat ve stratejiler sonucu tam bir felakete dönüşür. Çünkü askerler Alman Ordusu'nun en güçlü olduğu noktalardan birinin tam ortasına düşmüşlerdir.

Cornelius Ryan'ın uzun araştırmaları sonucu yazdığı kitabından uyarlanan Richard Attenborough imzalı film, İngiliz FeldMareşal Bernard Montgomery'nin başarısızlıkla sonuçlanan planının müttefik askerlerini ne gibi bir zor durumla karşı karşıya bıraktığını anlatan İkinci Dünya Savaşı'na dair en gerçekçi savaş filmlerinden biri.

Savaş Köprüleri - A Bridge Too Far

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • çok iyi..tam bir belgesel tadında..

  • hollywood filmlerinin düştüğü hataya düşmemişler.ingiliz ve amerikalılar ingilizce almanlar almanca yani herkes kendi dilini konuşuyo.başka bir savaş filminde bunu bulmak zor.ayrıca kadro ve sahneler ile takdiri hak eden bir yapım.

  • kadrosu yeter...

  • Benim gibi katışıksız safi savaş filmi arayanlar için mükemmel bir yapım.Kadro harika.Figürasyon ve araç gereç eksiksiz.Taş gibi savaş filmi.

  • fazla detaya inildiğinden ve gereğinden fazla sürdüğünden vasatı aşamamış; zengin kadroya sahip olmasına rağmen...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Savaş Köprüleri filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Savaş Köprüleri filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir