Seks ve Felsefe

Sex & Philosophy

0 kişi izlemiş. | 12 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Seks ve Felsefe
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (157 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İnsan hayatının kaç dakikası gerçekten mutlu geçer? 40 yaşına gelmiş bir adam, kendi hayatına sahip çıkabilmek için başkalarını kırma hakkına sahip midir?

Jan kendini aşk adamı olarak tanımlayan bir dans öğretmenidir. 40. yaşını kutladığı doğumgününde hayatında büyük bir devrim yapma kararı alır. Birbirlerinden haberdar olmayan dört sevgilisine de aynı saatte randevu verir.

Herbir aşığını kaybetmeyi göze alsa da onlara teker teker aşkın hangi yüzünü hangisiyle yaşadığını açıklayacaktır. Ancak devrim bayrağı sadece Jan'ın kalesinde dalgalanmamaktadır.

İran sinemasının usta isimlerinden Mohsen Makhmalbaf'tan aşkın doğasına dair felsefi bir deneme olan Seks ve Felsefe, Tacikistan'ın 2006 yılı Oscar adayı.

Seks ve Felsefe - Sex & Philosophy


S.T.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • film oscara aday olmuş tacikistan adına bizim sinemamızı düşünüp şaşırıyorum

  • Filmi izleyeli 3 gün oldu, Seks ve Felsefe ismine kanıp merak ettim. Tabi isme bu kadar takılmamın nedeni Seks ve İran ikilisinin bir arada cazip ve ilgi çekici gelmesiydi. Ancak filmde seks ile alakalı bir konu söz konusu değil. Yalnızca aşk ve aşklar var. Her kim olursan ol, her zaman sıradan bir insansın mantığı öne çıkıyor kanımca. Aşk ve Felsefe konusunda bir hayal kırıklığı mevcut ve daha fazlası. İzlerseniz bir şey kaybetmezsiniz diye düşünüyorum.Ayrıca helikopter ile takip sahnesi fevkalede idi, sinema ve kısa film gibi uğraşları olanların teknik açıdan da izlemesi gerek.

  • sevdiği kadınları terkedemeyen ve bunları hatırlamak için her kadının yürüyüşünü hareketini baz alıp bunlardan yeni bir dans figürü geliştiren adamın son sevgilisinin bütün erkeklere verdiği dersi anlatan bir film bravo...

  • Felsefede sembolizm önemlidir anlatmak istediklerinizi sembollere yüklersiniz bazı filmlerde bazen böyledir konuşma yoktur ama o sembol ve onun anlattıkları vardır.Ayrıca yoğun sansür uygulanan bir ülkede böyle bir konuyu filme çekmek de ayrı bir cesaret.Gerçekten kaçırılmaması gereken bir film.(Ama siz ismine bakıp ucuz kadın görüntüleri göreceğinizi düşünüyorsanız aldanırsınız yönetmen oraları çoktan geçmiş)

  • ben gecen sene bu filmi izledim ve çok beyendim iran ülkesini düşünürek izlendiğinde ğayet güzel iran da cinsel icerikli gösterimler yasak ben bunu bilerek gittim ve hayran kaldım bu film ve ofsayt adlı film ben ce iran a bazı konularda dünyaya bakışını anlatıyor bu filmler sinema sektoründe iranın da kücük pay dan üstüne düşeni alacağına inanmaktayım

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Seks ve Felsefe filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Seks ve Felsefe filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir