Sensiz Olmaz

High Fidelity

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Sensiz Olmaz
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (166 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Bir plakçıda çalışan Rob'un onu terkeden sevgilisi Laurayla olan ilişkisinden yola çıkarak yer yer geçmişe dönen film, Rob'un hayatında yer etmiş tüm ayrılıklarını ve kız arkadaşlarıyla olan ilişkilerini de ilk 5'ler eşliğinde masaya yatırıyor. Film ilişkilerinde dikiş tutturamayan Rob'un bir nevi içsel yolculuğunu anlatırken, aynı zamanda hayat ve ilişkiler üzerine de naciz tarzıyla çok önemli kelamlar etmekten geri kalmıyor.

İngiltere'nin önemli yönetmenlerinden Stephen Frears imzalı film yine önemli oyuncularının son derece sempatik, içten ve başarılı performanslarıyla size kendisini sevdirmeyi başarıyor. Başrolde John Cusack kariyerinin en doğal oyunculuğunu çıkarırken ve Jack Black yine fırlama, güvenilmeyen yakın arkadaş rolüyle döktürürken; Catherine Zeta Jones ve Tim Robbins gibi starların da küçük rolleri filmi unutulmaz bir sinema şölenine dönüştürüyor.

Sizlere yer yer Annie Hall'daki Alvy Singer karakterini anımsatacak, yer yer kendi hayatınızı, eski ve yeni ilişkilerinizi gözden geçirtecek ve birçok konuda ilk 5 listesi yapmanıza sebep olucak gerçek hayattan kopma mükemmel bir romantik komedi. Sensiz Olmaz - High Fidelity

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • yabancı tür müzikle ilgilenen arkadaşların olağanüstü bulabildiği bir film olmasına rağmen kimseyi yanlış yönlendirmek istemem ama keyif alamadığım vasati bir film 3/10

  • 2000 yapım olmasına rağmen film hala kendini izlettirmeye devam ediyor. Film atmosferi ile, kültür, davranışlar, görüşler, fikirler ve filmin verdiği mesaj o kadar etkili ki film bitince tadı damağınızda kalıyor. Sanki hala devam edecekmiş gibi hissediyorsunuz. İşte bu filmin ne kadar başarılı bir senaryoya sahip olduğunu gösterir. Film hele müziklere merakı olan için de bir baş yapıt diyebiliriz. Yane komediden çok bilgilendirici ve müzik- yaşam- aşk felsefesi diyebileceğimiz bir film diyebiliriz.Bu arada oyunculuklar şaşırtıcı derece çok iyiydi. Hele John Cusack ustalığını konuşturmuş.

  • Böyle filmleri sevmemenin imkansız olduğunu düşünüyorum çünkü bizi bize izlettiriyorlar.Kendimi gördüğüm bolca sahne var.Kendi başımdan geçenlerin başka biri tarafından görselleştirilmesi hoşuma gidiyor..Uzun bir aradan sonra favori listeme bir film daha ekliyorum;)

  • John Cusackın senaryoda ve prodüksiyonda da parmağının bulunması Cusackın bu filmi ne kadar çok yapmak istemesinı ispatlıyor. Nick Hornby kendisi de bu adaptasyonu beğendiğini itiraf etmiş, ben Hornbynin About a Boy adaptasyonunu daha çok beğendiğimi söyleyebilirim ama kesinlikle ikinci sırada High Fidelity vardır. Zekice espriler, doğru ve başarılı oyuncuların seçilmesi filmin senaryosunun da zengin diyaloglar ve sürükleyicilik taşıması filmi izlenir kılıyor bence. Bruce Springsteenin görünmesi ayrı bir şarşıtmaydı. İzlenilebilir, başarılı bir komedi.

  • seker120 bahsettiğin şey (yani oyuncunun t-shirt ü) filmin göstergebilimsel olarak incelenmesidir. bu konuda sana katılıyorum. ancak adamın aşk düşüncesi (sevgilisinin başkalarıyla yatmasına rağmen onunla yeniden birlikte olması) bu ise kültür farkındandır. filmi kendi kültürümüze göre değerlendirmemiz yanlış olur. bizde ahlaksızlık olarak algılanan birçok şey batıda son derece normal karşılanıyor. bunları unutmamak gerekir. bence oldukça farklı anlatım tarzı bulunun başarılı bir yapım. 8/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Sensiz Olmaz filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Sensiz Olmaz filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir