Serbest Bölge

Free Zone

1 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Serbest Bölge
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (81 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Amerikalı Rebecca, birkaç aydır Kudüs'te birlikte yaşadığı nişanlısı ile giriştiği bir tartışma sonucu kızgınlıkla onu terkeder. Önüne ilk gelen taksiyi çevirir ve rastlantı sonucu, taksinin soförü de bir kadındır. Rebecca'nın tek istediği, neresi olursa olsun şoförün onu, nişanlısından ayrıldığı o yerden uzağa bir yere götürmesidir.

Hanna, kocasının iş ortağı Amerikalı ile buluşmaya Ürdün'ün doğusundaki Serbest Bölge'ye gitmektedir. Rebecca'nın ona katılması ile bu ikili, vergilerin ve sınırların bulunmadığı bu ekonomik cennete doğru yol alırlar. Vardıklarında Filistinli Leila'dan Amerikalı'nın orda olmadığını öğrenirler ve Leila'nın da katılımı ile Amerikalı'yı aramak için yola devam ederler.

Hanna Laslo'nun 2005 Cannes Film Festivali'nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü aldığı film, Ortadoğu'daki sorunlara kadınca bir bakış atarak ekonomik çözüm önerileri de sunuyor. Serbest Bölge - Free Zone

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bu kadar sıkıcı bir fılm olamaz.

  • Filmin henüz başında, herkesin dikkatini çektiğini düşündüğüm şarkının -chad gadyaymış adı- esasen bir ninni olduğunu yorum yazan arkadaşların birinden öğrendim. Hiç şaşırmadım, çocuksu bir tarafı vardı zaten o şarkının :)))Filme geçersek: Film beklediğimden daha iyiydi. Ayrıca ajitasyona yer verilmemiş olması kesinlikle daha izlenir kılıyor filmi, zira ben filmin başında "kesin öyledir" demiştim, yanıldığıma sevindim. Gitaiye konuyu sulandırmadığı için teşekkür etmek lazım...Film her izleyicinin izleyeceği türden bir film değil. Nitekim kimi arkadaşlar "amma da gereksiz bir film" kabilinden yorumlar yazmışlar. Ancak, "herşey mi canım aksiyon" diyen izleyici grubundansanız harika bir seçim Free Zone. Mesajını gerek kendini gerekse izleyiciyi sıkmadan net bir biçimde ortaya koyan bir film. Ben şahsen çok beğendim, ancak çok kişinin farklı düşüneceğinden eminim :)))

  • Filmin kritiğine geçmeden şunu belirteyim; filmin başında çalınan şarkı "chad gadya" sanıldığı gibi bir ağıt değil çocuklar için bir ninni'dir ayrıca ibranice değil aramcadır (yani Tevrat'ta kullanılan dini dil) bu konuda detyalı bilgiyi www.mamalisa.com'dan elde edebilirsiniz. Filme gelince, son zamanlarda izlediğim en iyi ve mesajı kesin ve net şekilde iletebilen (ve bunun için sadece üç kadını kullanan) bir politik film var karşımızda. Bana göre filmin en başarılı oyuncusu kesinlikle sade ve doğal oyunculuğuyla (filmin ilk beş dakikasında sanki gerçekten ağlıyormuş gibi doğal) Natalie Portman, bence Portman bu performansıyla bile Oscar'ı almalıydı. Film ilk beş dakikası ve final sahnesi müthiş, ancak final sahnesinde bütün dünya öyle bir mesaj var ki bütün filmi bence özetliyor, seyretmeyenler için anlatmayayım ama bu filmi o final sahnesi ve oluşturduğu mesaj için herkesin görmesi gerekir.

  • Gereksiz bir yapım, çok sıkıcı, Natalie nasıl böyle bir filmde oynamış şaşırtıcı, 1 arabanın içerisinde 2 kişinin filmin sonuna kadar konuşmasını izliyoruz,..

  • cok iyi bir film

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Serbest Bölge filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Serbest Bölge filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir