Serseri Aşıklar

Breathless

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Serseri Aşıklar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (146 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Michel Poiccard (Jean-Paul Belmando), Marsilya'da bir otomobil çalar ve yolda bir polis öldürür. Paris'te Champs Elysées'de New York Herald Tribune gazetesi için stajyerlik yapan genç Amerikalı Patricia'yı (Jean Seberg) bulur. Daha önce bir kaç gece birlikte olmuşlardır.

Bir yandan Michel polis tarafından aranırken eski arkadaşlarıyla buluşup Roma'ya gidecek parayı almaya elde etmeye çabalar. Bu arada Patricia'yı da yanında götürmek ister. Patricia Michel'in cazibesine karşı koymakta güçlük çeker, duygularından emin olamaz.

Sonunda Patricia ile birlikte kaçak hayatına başladıklarında kız onu polise gammazlar. Michel Montparnasse'da bir sokakta vurulur.

Trufault'nun bir gazete haberinden yola çıkarak geliştirdiği fikrini Godard o güne dek dünyada örneği görülmemiş serbestlikte bir stilde ve sayısız okumaya açık, olabildiğince sempatik bir şekilde ortaya koyuyor. Karşımızda Fransız Yeni Dalgası'nın en müstesna yapıtlarından biri duruyor.

Serseri Aşıklar - Bout de Souffle, À

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • inanılmaz güzel bir film.belki de kuralsız olduğundan bu kadar hoşuma gitti bilmiyorum ama çok güzel bir film.jean seberg in bir çok moda akımını bu filmdeki kıyafetleriyle başlattığını görebiliyoruz.izleyiniz.

  • bazı kurallara bağlı kalmadan da güzel şeyler yapılabileceğini gösteren çok tatlı bir film.oyunculuklar ve diyaloglar çok güzel.filmi çekici yapan diğer bir unsur ise siyah-beyaz olması.herkesin izlemesini tavsiye edeceğim bir film.

  • çok sevdim..michelin sigarayı ağzından hiç düşürmemesi ve yatak diyalogları keyifliydi..8/10

  • bu kadar çok nasıl sigara içebilir bir insan ya...Ama belmondo çok iyi oynamış. siyah beyaz olup da klasikleşen filmlerde hep aşık olunacak bir kadın oluyor... diyaloglar filan.. klasik ve siyah beyaz olduğunu bilerek ve ne-nasıl-neden sorularına yerinde yanıt bekleyerek izlenecek hoş bir film.

  • Fransız sinemasının gösterişli, edebi geleneğine tokat gibi bir tepkidir Serseri Aşıklar. Yeni Dalga hareketi sinema ile dalgasını en iyi bu filmle geçiyor. Bu arada Belmando döktürüyor kız çok güzel olmasa da cazibe müthiş sinemaseverlerin izlemesi gereken bir film...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Serseri Aşıklar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Serseri Aşıklar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir