Şeytan

The Exorcist

0 kişi izlemiş. | 21 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Şeytan
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (681 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

12 yaşındaki bir kız, garip davranışlar sergilemeye başlar. Yattığı yerde havalanan kız, aynı zamanda inanılmaz bir güce kavuşmuştur. Önce tıbbi yöntemlere başvuran annesi, doktorlar hiçbir açıklama ve çözüm getiremeyince,aynı zamanda psikiyatr olan Peder Merrin'i çağırır. Genç kızı inceleyen Peder, kızın içine şeytan girdiğini tespit eder.

Doğaüstü güçlere karşı verilen mücadele, sinema tarihine geçmiş gerilim ve ürperti sahneleriyle dolu. Filmin ilk vizyona girişinde makaslanmış sahnelerin de yer aldığı bu daha uzun ve daha ürpertici montaj, ABD'de olumlu eleştiriler aldı.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • filmi izlemek istiyorum dediğinizde daha sonra nereden izlicem filmi bir türlü bulamıyorum.yardımcı olurmusunuz

  • sinema tarihinin en başarılı şeytan filmi bence..kesinlikle izlenmesi gerekir..

  • Bir çok korku filmi "Şeytan"dan uyarlamalar yapmıştır fakat asla bu filmin başarısına ulaşamamıştır.. hemde 1973 yılındaki teknolojik imkansızlıklara rağmen...

  • ayrıca çok çok iyi bir sona sahip film...

  • tüm zamanların en sağlam korku filmlerinden...gerçekten insanın kanını donduracak cinsten sahneler var... film zamanında 10 dalda akademi adaylığı almış(en iyi film,en iyi yönetmen,en iyi kadın oyuncu,en iyi yardımcı erkek oyuncu ve en iyi yardımcı kadın oyuncu dahil) ve en iyi uyarlama senaryo ile en iyi ses miksajı dallarında bu ödülü kazanmıştı...ayrıca en iyi film dahil 5 daldada altın küre almıştı... filmi çekerken bir çok esrarengiz olaylar yaşanmış ayrıcaa...setin yanması,kostümlerin çalınması,linda blair in kolunu kırması,ışııkçı ve ses asistanı ölmesi ve 3 fügüranın kalp kiriz geçirmesi gibi...ve aslında bu detaylar filme olan merakımı dahda arttırmıştı...filmi ezan sesiyle açmakta büyük bir cesaret doğrusu...ilk dakkalardan insanı diken üstünde oturtuyor...bazı sorulara cevap vermiyor film...başta şeytan görünümlü bir biblo görünmüştü ama ne olduğu açıklanmadı vs... film teknik olarak kusursuza yakın ayrıca...makyajjlar,kostümler,efektler,ses,sanat ve görüntü yönetmenliği üst düzeyde...şeytan sesiyle ses miksajı dalında oscar almıştı zaten... film günümüzdede bir çok yapıma ön ayak olmuştur zaten...filmi izleyince bu sahneyi ben şurdan hatırlıorum dediğim çok doldu... film ayrıca çok iyi bir uyarlamayada sahip ve uyarlama senaryo dalında oscar da almıştı zaten...başlarda biraz sarktı gibi olsada sonlara doğru gerilim arttıkça artıyor...kurgusu dda gayet iyi... yönetimde aynı zamanda mükemmel...william friedkin çok iyi bir iş çıkartmış... oyuncululuğa gelirsek...linda blair,elen burstyn,jason miller ve lee c. jobb un perfomansları üst düzeyde... film genel olarak sinema tarihine geçmiş çok çok iyi bir korku filmi...bende müthiş bir beklenti olduğu için istediği tam alamadım ama kesinlikle izlenmeli...10/8

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Şeytan filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Şeytan filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir