Sıcak Çikolata

Merci pour le chocolat

1 kişi izlemiş. | 4 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Sıcak Çikolata
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (26 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

20. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde de gösterilmiş olan bu yapım, Claude Chabrol'un 1960'lardaki başarılı gerilim tonuna bir dönüşü olarak niteleniyor. Amerikan polisiya yazarı Charlotte Armstrong'un bir romanında uyarlanan filmin konusu şöyle:

Marie-Claire Muller'e (Isabelle Huppert), İsviçre'deki büyük ve kârlı bir çikolata fabrikası miras kalmıştır. Tâ 18 yaşındayken kısa bir süre evli kalmış olduğu, bugünün ünlü müzisyeni Andre Polonski ile(Jacques Dutronc) tekrar evlenir Marie-Claire. İlk evliliklerinin ardından Andre, Lisabeth adlı başka bir kadınla hayatını birleştirmiş ve ondan Guillaume adlı bir oğlu (Rodolphe Pauly) olmuştur. Annesini trafik kazasında yitirip tek başına büyümüş olan bu çocuğun, hastanede başka bir çocukla karıştırılmış olması gibi garip bir ihtimal de vardır. Herşey yeterince karmaşık değilmişçesine ortaya çıkan genç bir kadın, Marie-Cliare'in tazelenmiş evliliği üzerine şüphe ve entrika gölgeleri düşürür...

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • çok gerildim.Kan dondurucu.

  • çok film izledim. ancak çok az filmi yarıda bıraktım. yarıda bıraktığım üç dört filmden biri. hiçbir şey bulamadım..

  • Ne sarsıcı bir gerilim,ne de bir gövde gösterisi.Ustanın elinden çıkmış seyircide farklı bir tat bırakan,düzgün bir metne sahip,güçlü oyunculuklarla desteklenmiş,müzik zevki olan izleyiciyi kesinlikle sıkmayacak,belli bir tutarlığa sahip -ki bu son dönem filmlerinde hasret kaldığımız bir özellik- "içi dolu" bir film. Aslında seyirciyi içine alabilen,sıcaklığını geri çevrilemez bir içtenlikle sunan başarılı bir film,söz konusu olan.(piyanist kızın babasının da başarılı bir piyanist olabileceği gerçeğiyle karşılaşınca duyduğu heyecanı,onunla tanışmak için gittiği evde bulduğu sıcaklığı -aslında bu aileden sadece Polonski'nin gösterdiği sıcaklık ki genç kadın için asıl önemli olan da bu zaten- seyirciye yaşatıyor. Tabi tüm bunlardan zevk alabilmek için biraz klasik müziğe ilgi duymak ve fazlasıyla da Fransız sosyal hayatı (aile,toplum,sanat..)hakkında bilgi sahibi olmak gerek.

  • Film sonu hariç iyiydi.Özelikle durum gerilimini iyi yansıtmış bu yönden başarılı.10/6.5

  • Claude Chabrol ustaya hayranım...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Sıcak Çikolata filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Sıcak Çikolata filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir