Suluboya

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Suluboya
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (71 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Filmin konusunun merkezini sanat oluşturuyor; resme çok yetenekli ve meraklı olan 12 yaşındaki Marco'nun hayalleri, hedefleri, babasının onu bir gün üç sokak ressamı ile tanıştırmasıyla bambaşka bir boyuta geçer…

Yalnızca üç ihtiyar ressam değildir Marco'yu büyüleyen… Bir de ressamların birlikte büyüttüğü 18 yaşındaki Lorella hayatının merkezine girer küçük Marco'nun… Lorella'nın Marco'ya resim dersi vermesiyle sürer bu ilişki… Marco bu güzel resim öğretmenine aşık olmuş sanatla birlikte aşkı ve cinselliği de keşfetmeye başlamıştır artık…

Ama Marco'nun aşkı karşılıksızdır; Lorella suluboyayı küçümseyen bir sanat koleksiyoncusuna aşıktır. Marco ise geleceğin en büyük suluboya koleksiyoncusu olmak için bulduklarını biriktirir. Marco 30'lu yaşlarında koleksiyonunun kutularını açar. Yaşlıların geçmişini araştırır; buldukları hayatını değiştirecektir.

Ünlü karikatürist-illüstratör Cihat Hazardağlı sanatını, fırçalarını, maketlerini, heykelciliğini, grafik ustalığını film dünyasına taşıdı. Ama tabii ki kendi yöntemiyle.

Maketler, çizimler ve fotoğraf sanatı ile dijital efektli suluboya tekniği buluştu. Ve ünlü oyuncular bir araya geldi, suluboya tablolarından oluşan bir film yaratıldı. Filmin çekiminden sonra hayata gözlerini yuman Savaş Dinçel'i ise yakın dostu Müjdat Gezen seslendirdi.

Müziğini Fazıl Say'ın yaptığı film, Türkiye'de basılan ilk dijital film olma özelliğine sahip.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • bir hayaldünyası filmi. vakit geçirmek için izlenebilecek bir film

  • bence sanat filmi adı altında yapılmış ve çok da başarılı olamamış gerçektende ingilce olmasına karşı değildim filmi izlemeden önce atıp tutuyordum ama bu kadar kötü bir ingilizce olamaz o kadar basit cümleler kullanılmış ki benim ingilizcem iyi olmadığı halde altyazıları okumadan izledim telafuzlar da gerçekten çok kötüydü. müzikler ve sahneler güzeldi yani resim olarak göze hitap ediyordu ama konusu klişeydi, ingilizceler çok kötüydü yani sanat filmi yapılmak için kasılmış ama başarılı olamamış bir film

  • Okulda özel gösterim sayesinde bu çok merak ettiğim filmi izleyebildim. Bu özel gösterim olmasa nerden bulur, nasıl izlerdim hiç bilmiyorum. Ne doğru dürüst gösterime girdi ne de reklamı yapıldı. Yönetmen-senarist, bu filmi kendisi için çektiğini; canım istedi çektim, benzeri bir cümleyle anlatıp, gişe kaygısı olmadan görücüye çıkardığını belirtti zaten. Nasıl bu kadar ünlü oyuncu bir araya gelir de bu film duyulmaz diye düşünüyordum ki yönetmen yakınen tanıdığı oyunculara söylemiş böyle böyle diye, onlar diğerlerine bak böyle bişey var sen de gel oyna falan filan diye duyan gelmiş lafın kısası :) garibime gitmedi desem yalan olur.Filme gelecek olursak; iyi anlamda da kötü anlamda da masal gibiydi. Masalımsı bir dünya yaratarak güzel bir iş başarılmış ama uykudan önce anlatılan masallar gibi az daha uyutuyordu herkesi...Yine de bu benzeri olmayan orjinal denemeye saygı duymak ve bir göz atmakta fayda var. Film 6/10, müzikler 9/10 :)

  • tim burton gibi olucak bu yönetmen söyliyim başan :D

  • Oyuncular,yapımcı,müzik,vs.. herkes Türk.Türkçe olmasını bekliyordum.hayal kırıklığı oldu biraz.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Suluboya filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Suluboya filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir