Sylvia

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Sylvia
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (115 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1956 yılında İngiltere'deyiz. Sonradan çok ünlü bir şair ve yazar olarak 20. yüzyıla damgasını vuracak olan Amerikalı Sylvia Plath, 20'li yaşlarında, babasını kaybetmiş ve üzerinden bir intihar denemesi geçmiş bir halde, Cambridge'te burslu olarak okumaktadır. Burada tanıştığı Ted Hughes'le aralarındaki tinsel olduğu kadar fiziksel de olan çekime sadece bir kaç ay dayanabilir ve evlenirler. Sylvia, ileride İngiltere'nin en saygıdeğer edebiyatçıları arasına girecek olan Ted ile birlikte, öğretmenlik yapacağı Amerika'ya döner.

Ted'in işleri basıldıkça sadece edebi çevrelerin değil, kadınların da ilgisi üzerine çevrilir. Bunlar, kendi yaratıcılığını sorgulayan Sylvia için oldukça yıpratıcıdır. Çift birlikte İngiltere'ye dönerek, çocuk yaparlar. Böylelikle ilişkilerini tazeleyeceklerini düşünseler de, Ted'in zaman içinde devleşen başarısı, Sylvia'yı gölgeleyecek ve içinde fırtınalar kopmasına yol açacaktır. Bu fırtınalar, elbette Sylvia'nın yaratıcılığını besleyerek onu yıldızlaştırırken, ölüm düşüncesiyle de iyice yakınlaşmasına sebep olacaktır. Böylelikle belki de geçtiğimiz yüzyılın en yaratıcı, dokunaklı ve trajik figürlerinden biri olarak yıldızlaşacaktır.

Yeni Zelandalı Christine Jeffs'in ilk uzun metrajı olan Sylvia, sadece İngiliz dilinin en önemli isimlerinden ikisinin yaşamının önemli bir dönemine bir pencere açmakla kalmıyor, Gwyneth Paltrow ve Daniel Craig'in yıldızlaşan oyunculuklarıyla da eleştirmenlerin takdirini kazanıyor.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Sylvia Plath canına kıyma tutkusunu gaz soluyarak nihayetlendirdiğinde sadece 30 yaşındaydı.İntihar haklılık iddiasında bulunan şiirlerini, hakikilik mertebesine yükseltti; itirazını isyana dönüştürdü. Böyle dramatik bir yaşamın filmi insanı hüzne boğuyor.

  • Saatleri izleyenler anımsayacaklardır: ünlü İngiliz yazar Virginia Woolfun yaşamına ve trajik sonuna büyük ölçüde benzeyen Sylvia Plathin hayatını konu alan bu film, Gwyneth Paltrowun muhteşem oyunculuğu sayesinde devleşmiş ve kaçırılmaması gereken bir biyografi olmuş.şiddetle tavsiye ediyorum!

  • filme ve Paltrow un oyunculuğuna bayıldım....filmi izledikten sonra sylvia nın hayatını araştırdım ve çevresindeki bazı insanlarında onun gibi intihar ederek hayatlarına son verdiğini görünce eserlerini okumaya cesaret edemedim doğrusu...melankoli... karamsarlık...sylvia yı tahlil etmek zoor

  • Oyunculuk performansları etkileyici ama o kadar işte. Film daha fazlasını veremedi bence.

  • Bu filmi çok insana önerdim ve çoğuda sıkıldığını söyledi kesinlikle benim için çok etkileyici idi sıkılmak ne kelime Sylvia ile yaşadım Sylvia ile öldüm...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Sylvia filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Sylvia filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir