Tatil Kitabı

Tatil Kitabı

1 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Tatil Kitabı
  • IMDB Puanı : 6.4 / 10
  • Filmin Puanı : 6.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (117 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İstanbul'da okuyan büyük oğlu Veysel'in üniversite sınavına girme isteğine karşı çıkan Mustafa, çekingen bir çocuk olan Ali'yi de yaz tatilinde çalışıp ticaret öğrenmeye zorlar.

Mustafa'nın eşi Güler ve kardeşi Hasan'la aralarında da sürekli bir gerginlik vardır. Tüm bu gerginlikler, Mustafa'nın, iş için gittiği Ürgüp'ten dönüşte komaya girmesiyle geri plâna itilir.

2004 yılında çektiği Apartman adlı kısa filmiyle pek çok ödül alan Seyfi Teoman, ilk uzun metraj çalışması olan Tatil Kitabı ile ödülleri topluyor. Uluslararası İstanbul Film Festivali'nde en iyi Türk filmi ödülü alan filmin dünya çapında başka ödülleri de bulunuyor.

Tatil Kitabı -Tatil Kitabı

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • eksikliklerine ve sağdan soldan toplama gibi algılanamsına rağmen vakit geçirmek için izlenebilecek bir film

  • sanat filmi yapcaz dıe basında 7 sonunda 3 dakıka hıcbırsey olmadan fon muzığı olmadan yarı vızontele tuuba yarı babam ve oğlumu hatırlatan bi film. taner bırsel de olmasa fılmı yarıda kapatırdım heralde

  • Okulların tatil olmasıyla beraber küçül Ali,babasıyla beraber her gün iş yerine gider.Babası onun şimdiden hayat mücadelesini ögrenmesini ister.Fakat Aliin aklı okuldan dagıtılan ama elinden zorla alınan tatil kıtabındadır.Aliin masumiyeti bir çoçugun saflıgıyla dünyaya bakışının dışında,etrafında gelişen olayları harmanlıyarak bize gösteren yönetmen,konu itibari ile çok başarılı oldugunu söyleyemem.Hikayede zaman zaman Alii unutup başka tarafa kaymalar oluyor.Ali belki filmin ortasındaki isim değil ama bu seferde diger yanda anlatılmak istenen durum basit hale geliyor.Baba oğul,karı koıca ilişkisi daha etkili bir senaryoyla anlatılabilirdi.Her şeye rağmen filmin küçük oyuncusu Aliin saflıgı ve usta oyuncu Taner Briselin samimi oyunculukları güzeldi.

  • Filmlerimizi kötülemek Yabancı sinemaya övgüler yağdırmak değil amaç elbette yabancılarda çok kötü filmler çekiyor ve bizde kötü diyoruz ama iyi film sayılarıda çok fazla bizde ise bırakın yılı 10 yılda bir film çıkacak ancak...Filmden anlamak için yönetmen olmak şart değil 7 dakika boyunca filmde konuşma geçmeden fon müziği olmadan sanki amatör kamera kayıdı gibi yavan ve anlamsız sahnelerle başlıyor film...Film başlarken ağaçlar arasından gelen arabayı görünce Babam ve Oğlum manzarası takılıyor aklıma ama kendi hüsnü kuruntumdur dedim sonra bide ne görelim aynı Babam ve oğlumdaki gibi bir baba portresi...Baba oğul arasında meslek ve gelecek anlaşmazlığı...Tabi Babam ve oğlumdaki gibi birde ilkokul çocuğu gözümüzün önünde...Ya bu filme iyi diyenlerin gerçekten sinema bilgisinden şüphe ediyorum bu kadar etkilenmiş bu kada yavan bu kadar vasat film olamaz...Ben elime hayatta kamera almadım ama aklımda hiç hayata geçirilmemiş 3-4 seneryo var ve iddaa ediyorum bu filmleri 10na katlayıp 100le çarpar.Bu kadar rezalet filmleri çektikten sonra acaba çekenler ne çektik diye izliyormu ki ?

  • sizi tutan yok çekin alın ödülü gösterin bize o zaman.bizi anlatan cok sevimli bir film taner birselin görüntüsü bile yetiyor cok dogal bir aktör

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Tatil Kitabı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Tatil Kitabı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir