Teslimiyet

Besieged

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Teslimiyet
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.8 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (66 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

İngiliz müzisyen Jason Kinsky adeta piyanosunun ardına saklanmış, yalnız bir yaşam sürmektedir Roma'da. Onun tek arkadaşı Bach, Motzart, Grieg'dir sanki. Shandurai ise Kinsky'nin evinde oda karşılığı temizlik yapan ve üniversitede tıp okuyan bir Kenyalı bir kızdır.

Aralarında tuhaf bir gerilim başladığında Jason giderek kıza karşı çekildiğini hisseder. Shandurai ise ondan ülkesi Kenya'da siyasi suçlu kocasını kurtarmak için yardım isemektedir. Birbirlerine karşı hissettikleri ve dolanıp kaldıkları görevleriyle sıradışı bir şekilde gelişir ilişkileri.

Bernardo Bertolucci'nin başyapıtlarından biri sayılmasa da, çok kültürlülük ve karşılaşmalar temaları arasında insanın iç serüvenine bakış attığı bilindik sinema izleğini sürdürdüğü bir yapım Teslimiyet.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Filmi dün gece cnbc de yarısını izledim ama yarısından sonra başlamama rağmen filmi çok beğendim.Çok sade aynı zamanda etkileyici tam Bertolicci filmi

  • ne bildik bertolucci görkemi var ne de yine bildik bertolucci yalınlığına gizlenmiş çarpıcılık (çölde çay) sözkonusu. hikayedeki kopuk ilerleyiş -kasıtlı ama disiplinsiz - bildik bir öykünün yine bildik karşıtlar ilişkisi ekseninde dolanıp kulağımıza fısıldanıyor. ancak bu fısıltılar keşke ruhumuzun derinliklerinde yer etse. iddiasız oyunculuklar, lizst'in ve mozart'ın olağanüstü müzikleri filmin önemli artıları... başka da bir şey yok. pardon bir de sırf şirin bir aksesuar olsun diye karakterler arasına yerleştirilmiş bir eşcinsel var... üzülerek: 4/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Teslimiyet filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Teslimiyet filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir