The Innocents

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

The Innocents
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (5 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Kraliçe Victoria İngilteresi'ndeyiz. Deneyimsiz dadı Bayan Giddens, bir papazın kızı olarak yetişmiş, deneyimsiz bir mürebbiyedir. Annesiz babasız kalmış iki kardeş Flora ve Miles'e bakmak için amcaları tarafından tutulur. Zamanla bu yeni yerleştiği evin sırlarını keşfetmeye başlar.

Çocukların eski dadıları Bayan Jessel, bir yıl önce intihar etmiştir ve ilişkisi olduğu uşağın da bu evde öldüğü ortaya çıkar. Bir süre sonra bu iki kişinin hayaletini görmeye başlayan Giddens, onların çocukları ele geçirip yeniden bir araya gelmeyi planladıklarını anladığında çocukları korumak ister. Fakat çocuklar, hayaletleri görmelerine rağmen bunu itiraf etmedikleri için Giddens'ın işi daha da zorlaşır.

Henry James'in Yürek Burgusu (The Turn of the Screw) adlı romanından sinemaya uyarlanan The Innocents'ın senaryosunu yazar Truman Capote ve Edgar Award beraber yazdılar. Film ayrıca En İyi İngiliz Filmi ve En İyi Uyarlama Senaryo dallarında Bafta Ödülü'nün sahibi oldu.

The Innocents -The Innocents

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Genellikle İngilizlerin yaptığı en sıkı korku/gerilim filmi olarak dile getirilen filmimiz; büyük bir malikanede öksüz iki çocuğua bakmak için tutulmuş Bayan Giddensın başına gelen olayları anlatır. Çocukların önceki dadılarının tuhaf ilişkisini ve ertesinde gelen intiharını öğrendikçe film gittikçe tekinsiz bir hal almaya başlar.Oluşturduğu gotik atmosfer ve psikolojik gerilimle izleyeni alıp götüren filmin dramatik yönü de oldukça kuvvetli. Henry Jamesin "Yürek Burgusu" adlı kitabından uyarladığı filmde yönetmen Jack Claytonun titizlikle çıkardığı yönetmenlikse göz doldurucu. Tabii Giddens rolündeki Deborah Kerr de oldukça başarılı. Ayrıca filmin senaryosunda ünlü yazar Truman Capotenin de parmağı olduğunu belirtmek de fayda var.Oluşturduğu atmosfer ve yakaladığı gerilimle eski usül korku filmi severlerin kaçırmaması gereken bir film!

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle The Innocents filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve The Innocents filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir