The Treasure of the Sierra Madre

0 kişi izlemiş. | 10 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

The Treasure of the Sierra Madre
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (55 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Değer yargıları olan birinin yolundan dönmesinde paranın etkisi hafife alınmamalıdır. Zengin olma hırsıyla son parasını da piyangoya yatırarak tüketen Fred (Humphrey Bogart) Meksika'da dostu Curtin'la buluşur. Birlikte çalıştıkları McClane'den paralarını almakta zorlanırlar.

Diğer yandan, beraber vakit geçirdikleri ve oldukça geveze bir araştırmacı olan Howard'a göre etraftaki tüm tepeler altın hazineleriyle doludur. Bu, Dobbs ve Curtin için kaçırılmaz bir fırsattır. Beraber tepeleri aşan üçlü, döndüklerinde dostlukları mı yoksa paraya olan tutkuları mı ağır basacaktır

Gösterime girdiğinde, Bogart'ı paranoyak, anti-kahraman Fred rolünde izlemek izleyicileri oldukça şaşırtmış. Birçok eleştirmence Amerikan klasiği olarak kabul edilen film AFI tarafından en iyi 100 film sıralamasında 30'uncu seçildi. John Huston En İyi Yönetmen Oscar'ını, Walter Huston da En İyi Yardımcı Erkek ödülünü aldı. Yani, baba-oğul başarısı söz konusu.

Treasure of the Sierra Madre, The - Treasure of the Sierra Madre, The

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • yılına göre olağanüstü bir film bnce..filmde maceralar hiç bitmiyor,tam filmin sonu geldi derken yönetmen bizi ters köşeye yatırıyor..karakter analizleri bnce çok iyiydi..özellikle yaşlı amca çok iyi oynamış..Para*nın dost olan insanları bir anda nasıl değiştirdiğini vurgulayan,bazı sahneleriyle kapitalizm*e göndermesini yapan müthiş bir filmdi..eğer arşivciyseniz,bu filmi kaçırmayın..kesinlikle izlenmesi gereken bir film..10/10

  • O sene Oscar da 4 dalda aday olmuş en iyi film ödülü hariç diğer ödülleri almıştır. Bence çok kaliteli bir klasik film mutlaka izleyin... İnsan oğlunun konu para olunca nasılda bir canara dönüştüğünü veya daha fazla para için neler yapacağını görün... Humphrey Bogart ı hiç böyle sefil bir halde görmediniz bence iyi rol yapmış. En sevdiğim filmi bu. IMDb Top 250 de 65. sıradaki bu film mutlaka izlenmesi gereken filmlerden...

  • aile boyu sanatçı huston'lardan kült film. bogart'ın karizmatik duruşunu beklerken çizik bir karakter çıkıyor karşımıza. ve baba huston oyunculuğu ile bogart falan dinlemiyor.

  • Oldukça sürükleyici bir Macera filmi tadında bir altın arayışı olarak başlayan film insanın hırs ve açgözlüğünün irdelendiği bir psikolojik filme dönüşerek kapitalizm eleştirisiyle son buluyor. Humprey Bogart anti kahraman rolünde belki de beyazperdedeki en iyi performasını ortaya koyuyor.

  • Kapitalizmin iç güdüsü ve kapitalizmin insanlığı nasıl maymuna çevirdiği bundan daha iyi anlatılamazdı.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle The Treasure of the Sierra Madre filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve The Treasure of the Sierra Madre filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir