Things to Come

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Things to Come
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (21 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1940 yılında, giderek bir refah ve tüketim toplumu olma yolundaki İngiltere aniden saldırıya uğrar ve on yıllar sürecek bir dünya savaşı başlar. Medeniyet neredeyse çöker, imalat, ticaret durur, insan ırkı ilkel bir şekilde hayatta kalmaya çabalar. 1966'da ortaya çıkan bir salgın hastalık sonucu insan nüfüsu iyice ufalır ve küçük gruplar halinde yaşamaya başlar. Savaşın neden çıktığını bile hatırlamaz.

Bir gün kökeni belirsiz tuhaf bir uçan araç, sefil bir şekilde hayatta kalmaya çalışanları ziyaret eder. Aracın pilotu, medeniyeti tekrar kurmak için sıfırdan çalışmalara başlamış bir organizasyondan söz eder ve insanlara umut aşılar. Gerçekten de takip eden on yıllar boyunca insanlık kendine güvenini kazanır ve yer altına yaşadığı yeni şehirler inşa eder.

2035 yılına gelindiğinde insanlık doğal evriminde bir basamak daha atlamak üzeredir: Ay'a ilk insan yollanacaktır. Ancak gereğinden fazla bilimsel ilerlemenin tekrar insanlığa felaket getireceği inancını taşıyan kalabalık bir grup vardır.

Efsanevi Alexander Korda'nın yapımcılığını üstlendiği 1936 tarihli filmin senaryosunu H.G. Wells, üç yıl önceki kendi yazdığı Shape of Things to Come'dan uyarlamıştır. Çekildiği dönem için müthiş sayılacak özel efektlerle, dev bir epik film olarak sinema tarihine imzasını atmıştır. Things to Come - Things to Come

Ç.K.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • İleriyi görme açısından yine çok çok başarılı bir örnek. Gerçekten insan aklının sınırlarını zorlayan bir film.Filmde kullanılan efektler hayret uyandırıcı. İnsanı fena etkiliyor hani, çekildiği yıla bakınca.Dönemler itibariyle geleceği öngörebilme çabası olarak da okunabilir film. Bunu yaparken insanoğlunun bazı şeyleri nasıl da kolay unuttuğu üzerinde durulur. Geleceği kurmaya çalışan insanların, geçmişi de çok iyi şekilde bilmek zorunda olduğuna değinir film.Türsel anlamda çok ilgimi çeken bir film olmasa da zevkle izlediğim iyi filmlerden.'Hepimiz tanrı kaldık, kimse mutluyum demesin'

  • Birçok filmim konusunu oluşturacak romanlar yazmış bilim kurgunun babası olarak nitelendirilen D.W.Wells'in romanın aktarılan filmde kullanılan görüntü çalışması teknik açıdan çok ilerde ve bilim kurgu sinemasının imgelem alanını geliştirmiş distopik bir film.Gelecege yönelik sezgilerin dispotik ögelerle sosyal yapı üzerindeki etkilerini iyi yakalayan ve usta bir yapımcını gücünü arkasına alan bir ğörsel zenginlik.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Things to Come filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Things to Come filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir