Tibet'te Yedi Yıl

Seven Years in Tibet

1 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Tibet'te Yedi Yıl
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (625 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Naziler tarafından Himalayalar'a çıkmak üzere finanse edilen Avusturyalı dağcı Heinrich Harrer 1939'da İngilizler tarafından esir alınır.

Harrer, kaçmayı başarır ve Lhassa kentine giderek orada genç Dalai Lama ile karşılaşır. Bu karşılaşmadan sonra bütün hayatını sorgulamaya başlayan Harrer, budizm felsefesinin inceliklerini öğrenmeye ve bir anlamda o güne kadar kendi yaşamına yön veren başarı ve hırs takıntısından arınmaya başlar.

Çin'in işgal ettiği Tibet'de insanların neler hissettiğini son derece duygulu bir biçimde aktaran ve Tibet rahipleri örneğinden yola çıkarak alçakgönüllülüğün erdemlerini anlatan bol mesajlı bir film.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Tibet hakkında 2 saatlik bir belgesel gibi olan bu filmde,sinema anlatım dili açısından hiç bir şey yok,tamamiyle olağan,meraklısı olmayan için sonuna kadar boş,anlamsız dakikalar içerir.Birazda gösteriş ve bencilliğin iyi olmadığına dair mesajlar verir,oda olmasaydı 2 puan zor verilir.Brad pittin oyunculuğu dışında,film bence televizyonda raslanırsa öylesine bir göz gezdirebilebilir,izlerken bir yandan çay içip diğer yandan eş,dost akrabayla muhabbet etmek filmin anlaşılmamasına engel değildir.Oldukça basit6/10

  • ABD yapımı ancak bu kadar Çin i över:)

  • Kesinlikle mükemmel bir film.Konusu,akıcılığı,ilgi çekici değişik kültürleri göstermesi,verdiği dersler ve bunun üstünede güzel oyunculuklar eklenince izlemesi büyük zevk.Özellikle çocuk oyuncu dalai lama mükemmel oynamış.Brad pitt keza öyle.Film severlerin kaçırmaması şart olan bir film. 9/10

  • Yıllar önce Tv de izlemiştim.Film tibetlilerin çinlilere karşı direnişini anlatıyor.Sıkılmadan izlenebilcek bir film.

  • Rekabete karşı dayanışmayı savunan bir kültürü tanımak için güzel bir adım, Tibette Yedi Yıl..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Tibet'te Yedi Yıl filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Tibet'te Yedi Yıl filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir