Tony Manero

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Tony Manero
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (7 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1978 yılında Şili, Santiago'da geçen öykü. elli yaşındaki Raul Peralta'yı merkezine alıyor. John Travolta'nın Cumartesi Gecesi Ateşi'nde canlandırdığı Tony Manero karakteriyle kafayı bozmuş olan Raul, ufak dans grubuyla beraber her cumartesi gecesi barda sahne alır ve Tony'i canlandırır.

Bir gün, tanınmış bir dansçı olma hayaline çok yaklaşır. Ulusal televizyon kanalı, Tony Manero'nun canlandırılacağı bir yarışma düzenlemektedir. Bu sırada diktator Pinochet iktidarına karşı aktivist eylemler düzenledikleri için dans ekibi tutuklanır. Raul nolursa olsun, Tony'e benzemek ve yarışmayı kazanmak için varını yoğunu ortaya koyacaktır.

Tony Manero -*Tony Manero

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • film sakin bir seyirlik sunarken başlarda bir sahnede ani bi kırılma yaşıyor.gerçekten şok edici bu sahneden sonra herşey aynı derecede sert ilerliyor.tony manero ya kafayı takmış 50 yaşında bir insanın gitgide kendini kaybetmesi ve yaptıklarının, pinochet rejiminin etkilerini fon olarak kullanan son derece sert,rahatsız edici ama aklınıza kazınan yılın en iyi filmlerinden.

  • Tony Manero ismini Bir Cumartesi Gecesi Ateşi filminde,John Travoltaın oynadıgı karakter olarak hatırlayacaksınız.Şilide geçen bu filmde,Raul kafayı işte bu Tony Manero karakteriyle fena halde bozmuş.Her cumartesi gecesi ufak bir barda Tony Manero gibi dans ediyor.Ulusal kanalda yapılan Şiliin Tony Manerou yarışmasına katılacaktır.Bu sırada da ülkede diktator Pinochet devri yaşanmaktadır.Raul bu yarışma için önüne ne gelirse yok etmektedir.İlginç bir film.İstanbul film festivalinde gösterilmişti.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Tony Manero filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Tony Manero filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir