Toz Şeytanı

Dust Devil

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Toz Şeytanı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 4.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (19 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

"Bu adamı bir yerlerden tanıyorum ama..." deyip de dilinizin ucunda bir isim bulamadığınızı anlar vardır hani. İşte Robert John Burke, milyonlarca izleyiciye bu anları çokça yaşatmış aktörlerden. Nitelikli yapımlarda karşımıza yan rollerde çıkan, B filmlerinde başrole yakışan, çok aşina olunup da az hayranlık duyulan bir tip.

Onu Güney Afrika çöllerinde gezinen bir lânetli yaratık olarak gördüğünüzde, tam da bu rolün adamı olduğunu anlıyorsunuz işte.

Şekil değiştirebilen, bir seri katil gibi davranmasına rağmen gerçekte akıl ve mantıkla açıklanamaz bir zebani olan Toz Şeytanı, uzun uykusundan bir kez daha uyanmıştır ve yıllar önceki cinayetlerinin benzerlerini ıssız, kurak, ürkütücü coğrafyasında sürdürmektedir. Kurbanlarını, hayatta herşeyini yitirmiş ve boşluğa düşmüş insanlar arasından seçer. Kaderinde bir kırılma noktası yaratmak üzere kocasını terkedip yollara düşmüş genç ve güzel Wendy, bu müstekreh yaratık için biçilmiş kaftadır. Bu gizemli yabancıyı yol kenarında otostop yaparken görür ve aracına alır yalnız kadın. Ve sonra, tam da onunla konuşurken, onu tekrardan yolun kenarında, otostop yaparken görür... Ve...

Şaşırtıcı bir kurgu anlayışıyla akan öyküde, gerek yerel polisin kâbuslarını, gerek Toz Şeytanı'nın insanlara yaşattığı dehşeti kayık zaman tabakaları üzerinden izleriz. Irk ayrımı ve kör edici güneş bize nerede olduğumuzu hatırlatır, ancak Amerikan yol filmlerinin vazgeçilmez mekanları olan moteller ve benzin istasyonları da (uygun biçimde) monte edilmiştir senaryoya.

Bir şamandan yardım alan polis de, karısını bulmak amacıyla çöllere düşmüş terkedilen koca da, başedemeyecekleri bir bela ile karşı karşıyadır. Zavallı Wendy ise yolunun ne denli karanlık bir varlıkla çakıştığının farkında değildir...Kuzuların Sessizliği'ni üçle çarpıp ikiye bölün, buna biraz National Geographic tarzı Afrika Afrika görüntüsü ekleyin, David Fincher tadına yaklaşan birkaç sahne ve bolca da toz ekin üzerine... İşte size Toz Şeytanı... Başkişisi kadar tuhaf ve tanımsız, Afrika kadar şaşırtıcı, toz kadar önemsiz ve çöl kadar büyük bir B filmi...

Toz Şeytanı - Dust Devil

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • süper bir fillllllllm

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Toz Şeytanı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Toz Şeytanı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir