Ulis'in Bakışı

To vlemma tou Odyssea

0 kişi izlemiş. | 4 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Ulis'in Bakışı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (82 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Kendine özgü bir sinema diline sahip ender yönetmenlerden olan Theo Angelopoulos, yılında çektiği Ulis'in Bakışı'nda bir yönetmenin kimi zaman umarsız, kimi zaman umutsuz arayışına ortak ediyor seyirciyi.

1905 yılında Balkanlar'daki günlük hayatı ilk kez filme alan Miltiades ve Yannakis Manakia kardeşlerin izini süren ünlü yönetmen A. hayatını tehlikeye atarak Saraybosna'ya kadar gider. 90 yıl önce çekildiği varsayılan filmlerin varlığından bile emin olmadan sürdürdüğü yolculuk onu belki de kendi benliğinin hiç tanımadığı karanlık köşelerine dek sürükleyecektir.

Başroldeki yönetmeni Harvey Keitel'in canlandırdığı Ulis'in Bakışı çağımızın ve yaşadıklarımızın benzersiz bir yansıması, önemli bir film.

Ulis'in Bakışı - Regard D'Ullysse, Le

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • angelapoulos sinemasında ilk fire verdiğim film..filmin büyük bölümünde çok sıkıldım..her zmanki tarzını ortaya koymuş fakat süresini gereksiz yere uzatarak filmi baya sarsmış bnce angelapoulos..izlemekte zorlandığım filmlerden biri oldu..olumlu tek yanını dahi göremedim..kötü film demiyorum ama sevmedim..ayrıca bu film tam entelektüel filmi bnce..5/10

  • su gibi çok güzel, o görüntüler, manzaralar, heykelin taşınması (yanılmıyorsam lenin heykeliydi) ve o müzikler ah ah anlatmaya sözcük bulamıyorum.

  • Bu filmi seyrederken, bir mikrobun kanınızda dolaştığını hissedersiniz.Resimler ile gözlerinizden,sesler ile kulaklarınızdan damarlarınıza akan bir mikroptur bu.Kederin mikrobudur.Sanki yaşamanız bu filmin bitmesine bağlıdır.Bir an önce dışarı çıkıp "keder" mikrobunu ciğerlerinizi yırtarcasına kaldırıma ükürmenizgerekir.Başka türlü yaşamayı beceremezsiniz.İşte insanın tüm hücrelerini ele geçiren,içinden çıkılmaz bir hüzün denizinde boğmaya çalışan bir matemdir bu film.Ve ne yaparsanız yapınasla sonsuza kadar kurtulamazsınız.Çünkü bu eninde sonunda hayran kalacağınız,seve seve içeceğiniz bir zehirdir.

  • Angelopoulos,kendine özgü üslubuyla bir arayış,eve dönüş,sınırları aşış filmi yapmış.Ve tabi ki bir aşkın filmini.İyi Seyirler.

  • yaşayan en önemli yönetmenlerden birisi olan angelopoulos bir süredir bir üçlemenin çekimlerni sürdürüyor.bu filmin uzunluğuyla ilgili yapılan yorumlar ve şikayetler(!) insanı hüzünlendiriyor.bu yorumlardan dolayı sinema sanatı adına utanıyorum.bu angelopoulos sinemasını sevmemekle eşanlamlıdır ve garip bir anlayışsızlığın örtük ifadeleridir.bu önemli yönetmenin filmlerine daha dikkatle bakalım lütfen.çünkü anlatılan bizim hikayemizdir....insanlığın barbarlık çağının kıyısına sürüklendiği zamanların hüznünün aynası olan bu film tekrar tekrar seyredilmeli....

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Ulis'in Bakışı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Ulis'in Bakışı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir