Utanç

ShameSkammen

0 kişi izlemiş. | 2 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Utanç
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.2 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (67 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Jan ve Eva Rosenberg, isimsiz bir Avrupa ülkesinde yaşarken, iç savaş çıkması sonucu çareyi bir adaya inzivaya çekilmekte bulurlar. Klasik müzik eğitimi almış, keman çalarak mütevazi bir hayat süren Rosenberg'lerin hayatı, asker dolu bir uçağın yaşadıkları adaya düşmesi sonucu alt üst olur.

Her iki tarafan askerlerin adayı bir savaş alanına çevirmesiyle, hayatlarını tehdit altında gören genç çift, başka bir yere kaçmaya karar verirler. Ancak yakalanarak isyancı askerlere yardım ve yataklık etmekle suçlanırlar. Çiftin eski bir dostu olan Albay Jacobi, adayı savunan ordunun başındadır ve onlara yardım edecektir. Tabii eğer sadece... Eva onunla yatmayı kabul ederse!

Genellikle siyasal olarak tarafsız bir izleği olan İsveçli ünlü sinemacı Ingmar Bergman'ın Amerikan'ın Vietnam'a müdahale etmeye soyunduğu sıralarda çektiği Utanç; dünyaya, savaşın ve toplumsal olayların karşısında insan olma durumunun çaresiz penceresinden bakıyor. Filmde Eva'yı canlandıran ve Bergman'ın filmlerinde oynatmayı çok sevdiği karısı Liv Ullmann'ın yanısıra; yönetmenin bir başka fetiş oyuncusu olan İsveçli usta aktör Max von Sydow da yer alıyor. İkili, unutulmaz bir yönetmenin unutulmaz bir filmi için unutulmaz bir performans sergiliyor... Utanç - Skammen

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Mükemmel bir oyunculuk var, ustanın en iyi filmlerinden 7 puan

  • Liv Ullmann, Bergmanın hayatına giren kadınlardan birtanesiydi (Bergmanın beş evliliği oldu) sadece filmin sayfasını okuyup bir yastıkta kocadıklarını düşünenler olabilir diye söyleyeyim dedim. Bergmanla, Liv Ullmannın ilişkisi son yıllarını saymassak yönetmen ve oyuncu boyutundadır.

  • Bergmanın diğer önemli filmlerinden altta kalan bir yanı yok bence hatta en iyilerinden diyebilirim...Tavsiye ederim mutlaka izleyin...

  • Skammen,bizleri öncelikli olarak sert bir intibaya yaklaştırırken bunu tipik aksiyon evhamıyla yapmıyor,verdiği mesajlar septik ve cılız olmamakla birlikte dönemsel bir metaforun içinden geliyor.Kısacası ayrıştırıcı bir özelliğe sahip tinsel ön gerekçesiyle psikolojik bir savaşın reçetesini ihmal etmemiş ve bunu doğal bir eytişime sindirmeyide bilmiştir.

  • Bu filmin yönetmeni başka biri olsaydı acaba bu kadar puan alırmıydı..? kesinlikle hayır. birileri sırf marka yapmış diye bol keseden puan savuruyorlar. aynı jonny deepin filmlerinde olduğu gibi. adını duyan filmi seyretmeden 10 puan veriyor. buda aynı filmlerden.Kesinlikle tavsiye etmem. benim 2 saatim boş diyorsanız seyredin..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Utanç filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Utanç filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir