Vatel

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Vatel
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 5.9 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (59 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

François Vatel, maddi açıdan zor duruma düşmüş, mağrur ve artık yaşlanmakta olan Condé Prensi'nin sadık ve emektar bir hizmetkarıdır. Prens, Kral XIV. Louis'nin teveccühünü kazanıp, Hollanda'lılara karşı düzenlenen askeri kampanyaya katılmak üzere gerekli emri vermesini ve böylece kazanç sağlamayı ümit etmektedir.

Kraldan başka kimseye boyun eğmeyen Condé prensi, bu kez, kendini ve şatosunun geleceğini Vatel'e emanet etmek zorundadır. Vatel'e düşen zorlu görev, Chantilly Şatosu'nda Saray eşrafını ağırlamaktır. Üç gün ve üç gece sürecek olan şenliklerin en basit anlatımla baş döndürücü olması gerekmektedir.

Vatel, bu zorlu görevinin altından başarıyla kalkmak için, her yaştan bir hizmetçiler ordusu ile gece gündüz demeden kralı şaşırtacak, etkileyecek ve memnun edecek şeyler tasarlamaya çalışır. Olağanüstü seçkin bir menünün yanı sıra, kralın çok düşkün olduğu sanatsal gösteriler içeren bir şenlik düzenler.

Bu kargaşanın ortasında Vatel, Lauzun ile bizzat kral ve kraliçe tarafından himaye edilen Anne de Montausier'nin cazibesine kapılır. Anne, basit bir aileden gelmesine karşın düzenlediği törenlerle büyük bir üne sahip ve kocaman bir yüreği ve inancı olan Vatel'le birlikte olur.

Şenliklerin sonuna doğru yaratılmış olan neşeli ortama bakıldığında arzu edilen başarı yakın gibidir. Ama üçüncü günün akşamı yemekte sunulacak olan balığın gelmemesi üzerine ortalık karışır. Vatel - Vatel

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Gérard Depardieu tam bir aktör. Şimdiye kadar izleyipte beğenmediğim filmi olmadı. Sıradan bir rolde bile zorlanmıyor. Filmde sokaktan geçen bir adamı bile oynasa fark edilir derecede kendini hissettirir. İşte başarı budur.Her şey kralın istediği gibi gitmez, sadık hizmetkar istemezse...

  • oyunculara güvenerek izlediğinizve sonunda hayal kırıklığına uğradığınız filmlerden biri vatel... kostümler dekor ve dönemin özelliklerini anlatması bakımdan hoş ancak geriye kalan açısından boş bir film...

  • Valla ben bu filmi günahım kadar sevmedim.Ne güzel bir senaryo ne de basarılı performans var filmde. Baştan savma, zevksiz ,alabildiğine yavas, sıkıcı tabiri caizse sinemanın dip noktası.

  • Konu okadar çekici değil ama tarihe değer vermesi, kostümlerin mükemmelliği, renklerin seçimi harika.17. Yüzyılı aynen yansıtmışlar.

  • çok başarılı bir dönem filmi. göz kamaştırıcı olan sadece renkler, kostümler ve resimler değil. oyucular ve hikaye de iz bırakıyor. 7/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Vatel filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Vatel filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir