Velvet Goldmine

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Velvet Goldmine
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (83 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

New York'ta bir gazetede muhabir olarak çalışan Arthur'dan 70'lerin Glam Rock akımının en popüler isimlerinden biri olan Brian Slade'in kariyeri ve sahte ölümü hakkında haber yapması istenir. O dönemler bu akımdan fazlasıyla etkilenmiş olan Arthur araştırmasıyla beraber kendisi de eski günlere geri döner.

Bir gün sahnede izlediği rock star Curt Wild'ın çılgınlığından etkilenen Brian Slade kendine has bir tarz yaratır ve bütün gençlerin idolü haline gelir. Artık hepsi onunki gibi bir yaşam tarzını benimsemiştir. Ama sansasyon yaratmak için düzenlendiği sahte ölümü kariyerinin sonunu getirecektir.

Todd Haynes, Curt Wild ve Brian Slade karakterlerini bir döneme damgasını vurmuş Iggy Pop ve David Bowie'den esinlenerek yaratmıştır. Bu durumla ilgili bir sorunu olmadığını söyleyen Iggy Pop'un aksine, David Bowie gerçeklerin çarpıtıldığını iddia etmiş ve filme adını veren Velvet Goldmine şarkısının filmde kullanılmasına izin vermemiştir. Yine de Velvet Goldmine, 70'lere ve Glam Rock akımına dair doğru şeyler söyleyen tam anlamıyla esinlendiği dönem gibi uçuk-kaçık bir film. Velvet Goldmine - Velvet Goldmine

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • işte film budur!!!glam ruhu taşıyanlarr! kesinlikle 10/10 bir film! film her ne kadar gerçeklerden alınmış bir belgesel türünce olsa da bizim gibi rockerlar için mükemmel sunulmuş bir film.. GLAm RUHu ÖLMez!

  • bir star olmak isteyen brian slade karakterinin hikayesini gerçeküstü öğelerle bezeyen todd haynes filmine bolca da şarkı eklemişti. glam rock dünyasının o renkli dünyasını eksiksiz yansıtan dekor ve kostümleriyle film kendini ilgiyle izlettirmeyi başarıyordu. kuşkusuz herkesin sevebileceği bir film değil velvet goldmine ama haynesin homofobi üzerine söyleyecek sözleri vardı ve glam rock dünyası bunun için harika bir alan oluşturuyordu. o da son derece edepsiz bir üslupla genel muhafazakarlığa karşı lafını hiç sakınmadı..

  • brıan molko nun olduğu film olarak tanıdım ve bu şekilde edindim filmi, filmde de molko nun olduğu sayneyi iple çektim, iyi bir film, müzikleri özellikle çok yerindeve etkileyici ki müziklerini yapan insanlarda zaten bu takdiri hakeden müzisyenler... herkesin izleyebileceği, ya da beğenebileceği bir film değil, daha alternetif bir kesime hitap ediyor, ilgilileri kaçırmasın...

  • cogu kisi filme dönem filmi olarak yaklasmis yani filmin amaci sanki o dönemi anlatmakmis gibi.. belkide filmin amaci o dönemi anlatmak degildi, belki anlatilmak istenen seyin sergilenmesi icin en uygun dönem o dönemdi de, bu yüzden 80ler glam era secildi.. tabiki herkesin filmden cikardigi seyler cok farkli.. kimisi kendine ters seyler sergilendi diye nefret ediyor..kimisi oh yeah rocknroll baby diyerek gözü kapali 10puan veriyor.. bence gayet basarili ve izlenilmesi gereken bir film. bence bu filmde ne anlatiliyor.. belki yorumlari okuyanlar arasinda filmi izlemeyenler vardir diye yazmiyorm..sadece sunu diyebilirim. taktir ettigim bir film.

  • çok iyi bir dönem filmi o dönemin yaşam tarzını,çarpıklıkları çok iyi işlemişayrıca çok renkli bir film kıyafetlerle,saçlarla tam o dönemleri yansıtmış

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Velvet Goldmine filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Velvet Goldmine filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir