Videodrome

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Videodrome
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (130 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Belden aşağı yayınlara prim veren ucuz bir televizyonun yöneticisi olan Max Renn, çaresizce rating'leri arttıracak bir program arayışındayken ilginç bir korsan yayına denk gelir. Videodrome isimli underground yayın, ilk başta gerçek cinayetlere yer veren bir "snuff" tv havasındadır.

Videodrome'u keşfettikçe altüst edici görüntüler, teknolojiye tapınma, sado-mazoşizm ve cinsellik içerikli yayınlar Max'ın profesyonel ilgisinin kişisel merakına yenik düşmesine sebep olur. Yayının arkasındaki birbirinden tuhaf ve tehlikeli karakterlerle tanışır. Bu arada Videodrome ilginç bir şekilde insan algısıyla alay ediyor gibidir. Gerçeklik duygusu yiter.

David Cronenberg'in sanrı ve gerçeği birbirine karıştırarak hayati meselelere parmak bastığı ilk filmi Çıplak Yemek değildir elbet. Bugün artık kült mertebesine erişmiş olan Videodrome, tam doğru zamanda ortaya çıkarak hem video kültürünün tapınmaya dönüştüğü bir çağın öncülüğünü yapmış hem de korku filmleri tutkunlarını fazlasıyla germiştir. Bir çok şeyin yanısıra, Blondie'nin solisti Debbie Harry'yi henüz çıtırken görmek isteyenlere de önerilir. Videodrome -Videodrome

Ç.K.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Oldukça iyi başlayan ama sonlarına doğru saçmalayan tuhaf bir film.Tam bir cronenberg filmi 2-3 iyi sahne 2-3 kötü sahne tuhaf ve sadece türün hastalarına hitap etçek bir film.

  • "80lerdeki kült filmler" başlığı oluşturacaksak eğer,videodromeu ilk sıralara yerleştirmemiz gerekir.hem 80ler havası,hem de herşeyiyle kültlükten sonuna kadar nasibini almış bir cronenberg yapıtı.mükemmel mi,bence değil,yer yer oflayıp puflayabilirsiniz,fakat gerçekten de eleştirelliği ve söyledikleri açısından oldukça dikkat çekici diyebiliriz,80lerin başında bunları söylemek hem cesaret hem de öngörü ister,cronenbergte bunlar fazlasıyla mevcut.günümüze döndüğümüzde 25 yıl önceki bu filmin tamamen olmasa da en azından dolaylı yoldan etkilerini ve doğruluğunu görmemek mümkün değil.video,televizyon,teknoloji gibi kavramlar hakkında önemli tespitler var.beğenilme oranı çok yüksek olmayabilir fakat yine de izlenebilir.cronenbergin izlediğim en iyi filmi değil yine de.

  • Tek kelime ile iğrenç bir film. Filmin geleceği yansıttığına dair yorumlara bakıp da izleyecek olanları büyük bir hayal kırıklığı bekliyor. Ne anlatmaya çalıştığı umurumda değil. Sunuş şekli bu kadar berbat olunca sunulmak istenenin de bir anlamı kalmıyor. Bugüne dek izlediğim en kötü filmleri düşününce aklıma ilk gelenlerden oldu.

  • 1982 yılında büyük bir yankı uyandırmış olan videodrome ileri görüşlü yönetmeni david cronenberg sayesinde kült mertebesine erişti.Etkileyici finali ile hem korkutan hem de düşündüren bir etki bırakıyor üzerinizde.Tvnin insanlığın hayatına ne derecelerde müdahale edebileceğini insanı gerçeklik ile yanılsamalar arasında nasıl götürüp getirebileceğini gözler önüne seriyor adeta. Arşivinizda olmazsa olmaz...

  • zamaninin otesinde bir fiLm... james wood da ii oynamis...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Videodrome filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Videodrome filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir