Viva Zapata!

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Viva Zapata!
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (121 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1900'lerin başında zalim Porfirio Diaz'ın yönettiği Meksika'dayız. Emiliano Zapata toprakları elinden alınan köylülere yardım etmek ister ve kanunkaçağı durumuna düşer. Kardeşi Eufemio ile birlikte başkaldırıp dağa kaçarlar ve devrimci Madero'nun isyancı güçlerine katılırlar.

Madero'nun ordusunda generalliğe kadar yükselen Zapata ve dava arkadaşları savaş alanında çok başarılı olurlar ve Diaz ülke dışına kaçmak zorunda kalır. Artık Madero ve arkadaşlarının yönetimine geçen ülke, devrimcilerin tüm iyi niyetlerine rağmen Diaz zamanından daha iyi yönetilemez. Madero, Zapata ve diğer ileri gelenler kazanan tarafta yer almanın sarhoşluğuyla hareket eden askeri güçlerine mukayet olamazlar. Rakip Huerto'nun adamları Madero'yu öldürdüklerinde, Zapata'ya diğer bir rakip Pancho Villa ile işbirliği yapmaktan başka çare kalmaz.

Meksikalı devrimci Zapata'nın hayatına Steinbeck'in de katkısıyla unutulmaz bir bakış atmamızı sağlayan Viva Zapata! yönetmeni Elia Kazan'ın tüm iyi niyetine rağmen devrimlerin nasıl yıkıcı olabileceğini göstermesine de fırsat tanıyor. Dönem için çok ihtişamlı sahneler ve Marlon Brando, Anthony Quinn gibi isimler barındıran film sayısız da ödülün sahibi olmuştu.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Bazen ölü bir adam korjunç bir düşman olabilir...Zapatanın ardından söyleniyor...Kesinlikle izlenilmesi gereken bir klasik.

  • efsane karakterım vıva zapata begenmemek ne mumkun basarlı

  • Çok güzel anılarımdan birine tanıklık eden mükemmel bir film izlerken çok büyük keyif aldım usta yönetmen Kayseri doğumlu Elia Kazan "büyüksün", nur içinde yatsın.klasik sevenlere şiddetle tavsiye olunur10/10

  • Gerçekten de o dönemde çekilmiş olmasına rağmen bugünde izlendiğinde aynı sıcaklığı koruyan, sıkmayan nadir filmlerden biri.1900lerin 10 gerçek devriminden biri olarak görülen "Meksika Devrimi" gerçekten de (Yönetmen Kazan olmasına rağmen) tarafsızca bir şekilde aktarılmış.Tüm iyi niyetlerin, iyi kişilerin, sağlam duruşların dâhi devrimi tamamlamaya yeterli olmayacağı, Okuma-Yazma bilmeyen ama her fırsatta bu eksikliğini gidermeye çalışan, Sınıf ayrımına karşı şiddetle çıkan, Herkes tarafından kabul gören bir lider olmasına karşın Alçakgönüllü olan bir insan vs. vs. ve daha fazlası bu film bittikten sonra sık sık aklımızda dolanıp duruyor; üstüne bir de Brando ve Quinn in usta oyunculuğu eklendikçe "vay be" diyerek iç çekiyoruz durmadan :)Eski dönem filmlerinden bu zamanda da izlendiğinde dahi sıkmayacak nadir filmlerden biri olduğunu tekrar belirtiyorum, izleyecekseniz bu konuda bir çekinceniz olmasın çünkü ve Mutlaka izleyin. 8,5/10

  • Marlon Brandonun bence en iyi filmi. Bir meksika müzdele klasiği. hele de saf ve mücadeleci bir oyunculuktaki başarı ve hüzünlü son. Biraz da yönetmenin cesaretinden doğan anti-devrimci tarz. 10 tam puan diyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Viva Zapata! filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Viva Zapata! filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir