X-Men

5 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


X-Men
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (1233 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Uzun metraj çizgi film ve televizyon filmi uyarlamalarından sonra nihayet okur kitlesini tatmin eden "X-Men" çizgi romanının uyarlaması, Olağan Şüpheliler'le adını duyuran Bryan Singer'ın imzasını ve bir alay özel efektin görkemini taşıyor. Konu şöyle:

Profesör Xavier, istemleri dışında mutasyona uğramış gençleri ("mutant"lar) bir okulda toplamıştır. "X-Men" olarak adlandırılan öğrencilerin görevi, yapay mutantların oluşturabileceği tehditlere karşı dünyayı korumaktır. Bu tehditlerin kaynağı, mutanların üstünlüğünü savunan Magneto adlı bir diğer mutant'tır. [resim1]Xavier'ın öğrencilerinden Rogue kaçırılınca, X-Men ekibi onu geri getirmek üzere Magneto'nun mutantlarına karşı mücadeleye girer.

Tüm mutantlar, bir yandan da kendilerine karşı soykırım kampanyası yürüten Senatör McKelly'le uğraşmak zorundadır. Unutmadan ekleyelim: Hangi mutant grubunda yer aldığı henüz müphem bir karakter de var filmde. Adı Wolverine. Bileğine gizli pençeler yuvalarından her çıkışta can acıtıyorlar - fakat yalnızca Wolverine'in canını değil... X-Men - X-Men

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Bence ne çok güzel ne de çok kötü bir filmdi. Reklamları ve ismiyle çok popüler bir film olduğu için filmin başlarında izleyicide büyük bir beklenti ve heyecan oluşuyor. Ama bu heyecan filmin ilerleyen dakikalarında karşılığını bulamıyor. Tempoyu arttırmak için çekilmiş, efektlerle süslenmiş(!!) dövüş sahneleri sahneleri bile filmi kurtaramıyor. Bu olumsuz denilebilecek satırları yazmam da belki de koyu bir X-MEN hayranı olmam(çizgi roman) neden oluyordur. Çünkü ben Wolverine''i de Cyclops gibi özel giysisiyle görmek isterdim. Ayrıca hiç de Wolverine üstüne kurlu bir film olmamış(çoğu öyle olduğunu söylüyor da). Bence bu filmde Wolverine rezil edilmiş. Adam resmen şamar oğlanına dönmüş. İçim burkuldu walla. Yani başrol oynamak kameranın en fazla seni çekmesi demekse tamam ama yani Wolverine''ın ben hiç bir özelliğini görmedim. Film yine de Türkiye''de oldukça tatmin edici bir hasılat yapacaktır zannımca. Bir X-Men okuru olarak filmin adaptasyonunu oldukça başarısız buldum. Ama bunda filmin konusunun oldukça karışık olmasının da rolü var. Yönetmen konuyu anlatmaya çalışırken fazla oyalanmış ve yapması gerekenleri biraz savsaklamış.

  • çok iiiiiiiii ben çok beğendim allah bu yönetmenlerden razı olsun beğenmeyen çatlasın

  • başyapıt falan değil ama izleniyor fazla birşey beklememek gerek

  • Felsefe kavramı görmeyeli ne kadar da değişmiş..Ben niye sinema eğitimi görüyorum ki o zaman?Demek hocalarım da hiçbirşey bilmiyor..Akademisyenler de sinemadan anlamıyor.Vah vah..İlkokulda ne yapardınız?Ben Alec Guinness''i izlerdim..Başkaları izlemezdi.Ben hala Alec Guinness''i izliyorum.Başkalarının artık bir uğraşı var:mermilerle iletişim kurmak..(seçilmiş kişi''felsefesi''..vay be ne felsefe ama..kim seçmiş?neyi seçmiş?sakın sorma dayak yersin)Böyle tartışmalara girdiğim bazı çevreler tarafından duyulursa yurt dışında staj hakkım herhalde mermilenir..

  • aslında daha fazla şey bekliyordum. efektler tatmin etmedi (hele matrix''ten sonra !!!!) matrixle elbette karşılaştırılamaz. çabucak bitti bence. wolverine''i görünce yeni bir gladyatör geliyor demedim desem yalan olur. cool, maço, yakışıksız. ben yine de arkadaşlar las vegasta korku ve dehşeti istiyom lütfen bi daha gösterime soksunlar (ne alaka!)

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle X-Men filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve X-Men filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir