X-Men

5 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


X-Men
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.5 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (1233 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Uzun metraj çizgi film ve televizyon filmi uyarlamalarından sonra nihayet okur kitlesini tatmin eden "X-Men" çizgi romanının uyarlaması, Olağan Şüpheliler'le adını duyuran Bryan Singer'ın imzasını ve bir alay özel efektin görkemini taşıyor. Konu şöyle:

Profesör Xavier, istemleri dışında mutasyona uğramış gençleri ("mutant"lar) bir okulda toplamıştır. "X-Men" olarak adlandırılan öğrencilerin görevi, yapay mutantların oluşturabileceği tehditlere karşı dünyayı korumaktır. Bu tehditlerin kaynağı, mutanların üstünlüğünü savunan Magneto adlı bir diğer mutant'tır. [resim1]Xavier'ın öğrencilerinden Rogue kaçırılınca, X-Men ekibi onu geri getirmek üzere Magneto'nun mutantlarına karşı mücadeleye girer.

Tüm mutantlar, bir yandan da kendilerine karşı soykırım kampanyası yürüten Senatör McKelly'le uğraşmak zorundadır. Unutmadan ekleyelim: Hangi mutant grubunda yer aldığı henüz müphem bir karakter de var filmde. Adı Wolverine. Bileğine gizli pençeler yuvalarından her çıkışta can acıtıyorlar - fakat yalnızca Wolverine'in canını değil... X-Men - X-Men

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Filmdeki karakterlerin giysileri her ne kadar çizgi romanındakine uygun olmasa da efektler ve kurgu harika. Filmde çizgi romandaki gibi x adamlarının bütün güçleri kullanılmış. Farklı bulduğum bir yön Rogue''un geçmişinin değiştirilmesi. Çizgi romanını takip edenler bilir. Çizgi romandaki Rogue önceden bir terörist olan sonra iyilerin tarafına katılan bir kızdı. Filmdeki Rogue ise güçlerinin farkına yeni varan bir yeni yetme. Doğrusu magnetoyu oynayacak kişi olarak sir Ian Mckaller dan başkasını düşünemezdim. Aslına tıpa tıp uygun olmuş. Yalnız senaryo bana göre biraz basit olmuş ne bileyim biraz daha dövüş saheneleri olabilirdi. ne bileyim işte hani adaya saldırı sırasında insanlarla kötüler arasında biraz daha çatışma olabilirdi. Filmde en ilginç bulduğum yer ise Wolverinin mystique hallettiği sahneydi. Orada bir an için stormun öldüğüne inandım. Filmin sonundan da anlaşıldığına göre yakında bir devam filmiyle karşılaşabiliriz. Kim bilir belki bu sefer de yeni x adamlar görürüz. Neyse bu sezonun en iyi filmlerinden biri gidip görün...

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle X-Men filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve X-Men filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir