Yağmurdan Önce

Before the Rain

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Yağmurdan Önce
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 8.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (273 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Londra ve Makedonya arasında gidip gelerek üç bölümde anlatılan filmde, birbiriyle uzak coğrafyalarda ve ilgisiz görünen insanların hayatı, resmin tamamını oluşturmak üzere birleşir:

"Kelimeler" isimli ilk bölümde, iç savaşla bölünen Yugoslavya'dan kopmakta olan Makedonya'da, bir ortodoks rahip, cinayetle suçlanan müslüman ve Arnavut bir kızı saklayarak, kendi inançlarına karşı gelir.

"Yüzler". Londra'da, genç bir İngiliz kadın güven verici ve olgun kocası ile ülkesine dönme hazırlığındaki Makedonyalı bir savaş fotoğrafçısı olan aşığı arasında ikilemdedir.

"Resimler", ülkesine dönen fotoğrafçının Makedonya'nın geçirdiği dehşey verici değişime şahit olması ve anlamaya çalışmasını anlatıyor.

Milcho Manchevski'nin ilk uzun metrajı ona hem Oscar adaylığı hem de Altın Aslan'ın da içinde bulunduğu onlarca uluslararası ödül kazandırdı. Anlatılan öykünün içtenliği kadar, hikayeyi kurgulamak için seçilen sinema dili ve çarpıcı görüntü yönetimiyle de iz bıraktı.

Yağmurdan Önce - Before the Rain

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • mahsun kırmızıgül güneşi gördüm ü çekmeden bu filmi seyretmiş olsa kanımca daha oturaklı bi film yapabilirmiş....

  • İzleyeli çok oldu ama yazmadan duramadım.Film iyi, müzikleri iyi ,hepsi iyi izlenmesi gerek bir filmdir.

  • sarmal kurgu ve 3 farklı hikayeymiş gibi gözüken bir şekilde birbirine bağlı olan hikayeler... bu filmin en büyük sömürücüleri tarantino pulp fiction ve robert rodrigez sin city :))"Zaman ölmez , çember yuvarlak değildir" yani zaman akar geçer insanlar ölür fakat zaman ölmez, başladığınız yere geri döndüğünüzde, çemberi dönüp dolaştığınızda durduğunuz yer başladığınız yer değildir siz aynı şeyleri hissedemezsiniz işte bu yüzden çember yuvarlak değildir...

  • 3 bölümden oluşan ve 3 bölümüde birbiri ile farklı yollardan kesiştiren bir senaryo,değişik bir tad ve tuz.Özellikle son bölümün diğer bölümler ile bağlantısını çok beğendim.Bayağılıktan sıkılanlar için bir alternatif.7/10.İyi seyirler.

  • Çemberin yuvarlak olup olmadığını tartışmaya açan, sorgulayan-sorgulatan,kelimeleri saklayan,yüzleri resimlerde oraya çıkaran sinema tarihinde her zaman özel yerini koruyacak olan film..

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Yağmurdan Önce filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Yağmurdan Önce filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir