Yarışçı

Driven

0 kişi izlemiş. | 6 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Yarışçı
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.1 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (227 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Genç ve delidolu bir otomobil yarışçısı olan Jimmy Bly (Kip Pardue), sezonun ortalarına doğru iyice dağıtır ve disiplinsiz davranmaya başlar. Ona göz kulak olması için, eski bir CART şampiyonu görevlendirilir. Bu kişi, Joe Tanto'dur (Sylvester Stallone). Tanto'nun kariyeri ve eşiyle olan ilişkisi ve kariyeri, bir kaza yüzünden kötüye gitmiştir.

Tanto, bir yandan Bly'la ilgilenip performansını artırması sağlarken, öte yandan da kendini toparlamak, özel hayatını ve yarış kariyerini tekrardan rayına oturtmak için uğraşacaktır...

CART araba yarışlarının riskli dünyasını mercek altına yatıran bu filmin anafikri, bizzat başroldeki Stallone'a ait. Stallone, birkaç yıl önce hayata veda eden efsanevi oto yarışçısı Ayrton Senna için biyografik bir senaryo kaleme alırken, fikir değiştirerek bu kurmaca öyküde karar kılmış. Driven - Yarışçı

Filmle ilgili Beyazperde.com eleştirileri için yazar adlarına tıklayın: Deniz Kutlukan Murat Mıhçıoğlu Burak Hatipoğlu

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • Stallonenin diğer filmlerine göre bunu vasat buldum.

  • aksiyon filmleri sevenler kesinlikle izlesin...

  • fena değil izlenebilir...

  • Driven:Video-klip soslu Televole Nightmare On Elm Street 2, Die Hard 2 gibi devam filmlerini bile ustalıkla kotarmayı başaran Renny Harlin'den çok şey bekleyip gittik Driven'a.Fakat karşımıza video-klip estetiğinde çekilmiş, yavan, sıradan bir film çıktı. Efsanevi oto yarışçısı Ayrton Senna için biyografik bir senaryo kaleme alırken vazgeçerek kurmaca bir senaryo yazan Stallone Rocky'de olduğu gibi filmin oyunculuğunu da üstlenmiş.Film; yarına sağ çıkıp çıkmayacakları merak konusu olan ikisi aktif yarışın içinde ikise ise dışında görünen dört hız tutkunu insanın yarış,hırs,şöhret ve medya baskısından oluşan öyküsünü anlatıyor.Filmin eksisi bu öyküyü anlatırken siz özel yaşamlarını dıştan izleyen bir seyirci olduğunuzu farkedebiliyor dialogların yapmacılıklığıyla sıkılabiliyorsunuz.Filmin artısı ise m.a.t.r.i.x.'tekine benzer kullanılan üç boyutlu simılasyon teknolojisi sayesinde gözlemci olmaktan çıkarak katılımcı olarak filmin içine çekiliyorsunuz. Burt Reynolds gibi sağlam bir karakter oyuncusu, gösterişli aksiyon sahneleri ile destekli filmin diğer bir özelliği ise biçimci görüntülerin arka planında kullanılınan müzikleri sayesinde bir nevi video-klip şeklinde çekilmiş olması.İlk defa Oliver Stone'un yönettiği Natural Born Killers'da kullanılan bu yöntem Driven'da yarış sahneleri dışında- filmin gerçekçiliğinin daha da azalmasına yol açmış. Sonuç olarak dramatik yapısı zayıf kalmakla birlikte başarılı aksiyon sahneleri için izlenebilecek vasat bir film Driven.Parası ve vakti bol olanlar için...Motorsporları dünyasının, araba yarışlarının heyecanını ve gerilimini perdeye taşımayı amaçlayan "Driven" biri genç diğeri tecrübeli iki yarışçının hikayesini anlatıyor. Jimmy genç, yetenekli ama bir türlü kendini tam olarak işine veremeyen bir pilottur. Hırslı ağabeyinin baskıları da onu zor durumda bırakmaktadır. Üstelik pistlerdeki en önemli rakibinin kız arkadaşına aşık olmuştur. Onun bu aklı dağınık halinden endişe duyan araba sahibi Carl Henry, eski bir yarışçı olan Joe Tanto'dan yardım ister. Eskiden çok iyi yarışlar çıkardığı ve ilerisi için büyük umutlar vadettiği halde feci bir kaza sonucu pistleri terk etmiştir Joe. Geri dönmeyi kabul eder ama böylece tecrübesiyle Jimmy'i zirveye çıkarma amacının yanısıra başka işleri de üstlenmiş olur: Geçmişiyle hesaplaşmak, artık rakibi Moreno ile evlenmiş olan eski karısı Carthy'e karşı duygularını gözden geçirmek gibi..

  • Gerek konu, gerek oyunculuklar ve görsel temalar harika. Filmde Duygusal sahneler bulmak mümkün. Stalonenin oyunculuğuna diyecek söz bulamıyorum.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Yarışçı filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Yarışçı filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir