Yaşamın Ritmi

Sound of Noise

0 kişi izlemiş. | 0 kişi izlemek istiyor.

Fragmanlar


Yaşamın Ritmi
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.6 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (7 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Polis memuru Amadeus Warnebring sonunda çılgınlığın pençesine mi düşmüştür, yoksa dünyanın geri kalanı kesin olarak delirmiş midir? Warnebring kariyerinin en zor vakasıyla, müzikal bir soruşturmayla karşı karşıyadır: Şehri orkestra olarak kullanan ve müzikal bir kıyamet “çalan” altı eylemci davulcudan oluşan, ele avuca sığmaz bir çete. Bu vaka müzikten nefret eden kahramanımız için bir işkencedir; ancak son görevi kardeşinin konserini bu ses teröristlerinden kurtarmak olacaktır. Aşk, delilik ve gürültülü davullarla ilgili, kahkahalarla dolu, yaratıcı bir kentsel durum komedisi...

GaleriYorumlar
  • Hiç kuşkusuz, yılın en keyifli sinemasal muzipliklerinden biri ile karşı karşıyayız. Üstelik çıkınının içerisinde, müzikal polisiye, kent komedisi ve yeşilimtırak mizah gibisinden, farklı armonik tatlar barındıran ve alışılageldik sınırlar içerisinde yer almamasına rağmen daha ilk dakikadan izleyiciyi avucunun içerisine almasını bilen, hınzır, zeki ve esnek bir yapım Yaşamın Ritmi… Müziğe olan yetenekleri kalıtsal kabul edilen, Warnebring ailesinin, müzikten tiksinen ve genlerine baş kaldıran tek üyesi hiç kuşkusuz Amadeus’tur. Polis memuru olan Amadeus aynı zamanda belli aralıklardaki sesleri duyamamaktadır. Fakat aktivist ruhlu müzisyen Sanna’nın suçla iştigal eden müzikal baş kaldırılarından birinin soruşturmasını ele alan Amadeus bambaşka bir çılgınlığın kucağına düşer.

  • İlk kez bu yılki İstanbul Film Festivali’nde izleyici karşısına çıkan ve ‘Altın Lale’ için yarışan bu İsveç patentli yapım, genelin algısını müzik yoluyla sarsan, farklı ve belki uygulamada olmasa da kağıt üzerinde entelektüel ve sofistike görünen hamlelerle ses (ki bu ses çoğu kez her anlamda ‘gürültülü’ oluyor) getirmeye çabalayan bir grubu anlatırken ekibin beyni konumundaki Sanna’ya bir anlamda özel bir ilgiyi de esirgemiyor. Çocukluğundan beri müzik ortamlarına aşina olan ama bir o kadar da nefret eden, ünlü orkestra şefi Oscar Warnebring’in kardeşi Amadeus Warnebring de, grubun eylemlerine ket vurmaya çalışan polis şefi olarak öykünün bir başka odak merkezi. Öykü, eylemlerin yanı sıra Sanna’yla Amadeus arasında çekişmeyi ve sonradan gelişen ilişkiyi merkezine oturtuyor.

  • film baya kötüydü bence.

  • filmin ismi ve afişi çok güzel olmuş bence. bugün akşam üstü gidip izleyeceğim.

  • ben filmi hiç beğenmedim. nesine bu kadar olumlu yorum almış onu da anlamadım doğrusu

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Yaşamın Ritmi filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Yaşamın Ritmi filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir