Yolda

On the Road

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Yolda
Olumsuz Örnek Oluşturabilecek Davranışlar içerir
18 yaş ve üzeri izleyici kitlesi içindir
Cinsellik
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.3 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (69 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

New York’lu genç bir yazar olan Sal Paradise, babasının ölümünün ardından, büyüleyici ve eski sabıkalı Dean Moriarty ile tanışır. Dean, özgür ruhlu ve baştan çıkarıcı Marylou ile evlidir. Sal ve Dean kısa sürede arkadaş olurlar. Sınırları belli bir hayata mahkûm olmamak amacıyla tüm bağlarını koparan iki kafadar, yanlarına Marylou’yu da alarak yola çıkarlar. Özgürlük düşkünü bu üç genç insan yolda dünyayı, başka insanları ve kendilerini keşfedeceklerdir.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • erden kıral filmi olduğu her halinden belli hikayesi ağır işlenmiş sade bir film

  • diyaloglarin az olusu ,oyunculugun önplanda olmasini saglamis...kisiler kendi tutsakliklarini yorumlamakta basarili ve dönemin baskisal yönetimi süslenmeden anlatilmis..gayet sakin ve yalin bir film...önyargili olunmadigi sürece izlenebilir...ancak gitmemek de büyük kayip degil tabi...ben begendim.

  • Yılmaz Güney"e dair bir şeyler söyleyen bir filmi izlememek olmazdı.. ben de önyargılarla gittim.. önyargılarım da değişmedi ama pişman da olmadım.. Erden Kıralın hala tamamlayamadığı hesaplaşmasından kaynaklanan sinemasal olana yaklaşımında eksikler, atlamalar, vb.. ama en büyük atlamayı başlangıçta, rol dağıtımında yapmış kanımca.. yani Yılmaz Güney rolünü Halil Ergün'e verirken..

  • Bir hesaplaşma filmi ama geç kalmış bir hesaplaşma ve seyirciyi önemsemeyen bir yönetmen.Eğer hikaye anlatılmışsa yönetmenin belli sorumlulukları taşıması gerekir.Fakat bu film de bir kaçış var ve soru işaretleri var. Tutsaklık ve özgürlük kavramlarını zaman ve mekan sınırlamasına düşmeden kimi yerlerde metoforik bir dil kullanarak anlatmış fakat teknik ve kurgu senaryoyu desteklemiyorum aksine bazı yerlerde kısır bir döngüye dönüşüyor. Belki spekülatif olacak ama Erden Kıral'ın gündeme sadece Y.Güney ismiyle gelmek istemesi yada şöyle söyleyeyim sanat kaygısı gütmemesi olayı daha bir anlamsız yapıyor. Umarım Hakkari'de Bİr Mevsim kalitesinde bir filme imza atar

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Yolda filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Yolda filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir