Yumurtalar

Eggs

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Yumurtalar
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.7 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (27 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Pa ve Mo, oldukça ilerlemiş yaşlarda, birbirlerine tutunarak sürdürdükleri yaşamlarında son derece mutludurlar. Ama bir gün Pa, hiç beklemediği bir haberle sarsılır. Yıllar evvel askerlik görevini yaparken girmiş olduğu bir ilişkiden çocuğu olmuştur.

Oğlunun annesi olan kadın, artık çok hasta olduğu için oğlunu babasına emanet etme duygusu ile bütün gerçekleri Pa'ya açıklamıştır. Uzun yıllar bunu bilmeden kendince bir yaşam sürmüş olan Pa, hayatına oğlu olarak giren bu genç erkekle nasıl ilişki kuracağını bilemez. Bu durum, bir dolu komikliği de beraberinde getiren olaylara neden olacaktır.

Bukowski uyarlaması Factotum'un da yönetmeni olan ve 2004 İstanbul Film Festivali'nde gösterilen Mutfak Hikayeleri ile de beğeni kazanmış Bent Hamer, Eggs ile yine yaşlı insanların hayatına ve nesil farklılıklarının yarattığı çelişkilere espirili bir bakış atıyor. Yumurtalar - Eggs

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • filmi izleyip zihninizi yokladığınızda aklınıza ilk gelen şey ewin merdivenleri oluyor:) bu iki yaşlı kardeşi izlerken damarlarınızdaki kanında yavaşladığını hisedeceksiniz.hareketler yavaş,yürümeleri yavaş,konuşmaları yavaş...filmin sonu böyle bitmemeliydi ama yaa..ikincisi gelecekmi diye sordum kendime:)mutsuz sonları sevmesemde film hoşuma gitti,kışın dışarıda kar yağarken izlenebilecek,içinizi ısıtacak bi film yinede..

  • yine anlaşılmadığı için ödül alan arip bir film...açıklamalarda kimileri askerdeyken , kimileri bir hafta sonu kaçamağı dyor ama ne zaman baba olduğu bile belli olmayan bir garip vakit kaybı.

  • Beni(İlk kez adını duyduğum)yönetmen bent hamerle Yumurtalar filmi tanıştırdı.Anlatımın net olduğu,duygu ve mizahın harmanlanıp en sıcak biçimiyle izleyiciye sunulduğu ironik bir yapım :)Final ise bana göre olması gerektiği gibi.

  • bent hamer, kuzeyin en sıcak yönetmenlerinden. yumurtalar yine naif bir öyküyü en ironik ifadelerle sunuyor bize... 9/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Yumurtalar filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Yumurtalar filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir