Zamanın Tozu

The Dust of TimeI skoni tou hronou

0 kişi izlemiş. | 3 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Zamanın Tozu
Genel izleyici kitlesi
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 6.4 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (71 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

Yunan kökenli Amerikalı yönetmen A., bilinmeyen bir sebepten dolayı yarıda bıraktığı filminin çekimini tamamlamak üzere Roma'daki stüdyosuna geri döner.

Film, A.'nın annesinin hayat boyu büyük aşk yaşadığı iki adamla olan ilişkilerini anlatmaktadır. Karakterler birbirlerini bir bulup bir yitirir; zaman ile mekân içinde, yirminci yüzyılın ikinci yarısının önemli olaylarını kateden bir yolculukta Sibirya, Kuzey Kazakistan, İtalya, Almanya ve Amerika'da birbirlerini ararlar.

Film, Stalin'in ölümü, Watergate Skandalı ve Vietnam Savaşı'ndan Berlin Duvarı'nın yıkılmasına, dünya tarihinde açılan yeni döneme ve daha iyi bir dünya hayalinin yüzyıl sonunda çökertilişinin travmasına uzanır. Zamanın Tozu - I skoni tou hronou

GaleriYorumlar
  • tarkovskiyi aşan görselliği bir çift gözün izlemesi, aynı zamanda angelopoulosun kendi söylemiyle filmlerimi sinema perdesinde izlenmesi için yaparım cümlesi bizi sinema tarihine tanıklık etmeye zorlamasıyla mutlaka izlenmesi gereken başyapıtlarından biridir.

  • altın portakalda izleme şansı buldum. yönetmen Thederos angelepolosun söyleşisine katılma şansınıda yakaladım. yönetmenin diğer filmleri gibi bu filmde tam bir angelepolos filmiydi.minimalist film sevenler izlemeli özellikle yönetmenin aglayan çayır filmi kacırılmamalı.

  • Gidip Bruno amcayı dünya gözüyle bi kez daha izlemek lazım.

  • dram flimlerini pek sevmem ama güzel bir flim olabilir

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Zamanın Tozu filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Zamanın Tozu filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir