Zincirbozan

0 kişi izlemiş. | 1 kişi izlemek istiyor.

Henüz videosu bulunmamaktadır.

Zincirbozan
  • IMDB Puanı : -
  • Filmin Puanı : 7.0 /10  - filmin yorumlarını oku
  • Filmi Oyla :
     (364 oy) sen de oy kullan!

 

Filmin Konusu

1970'lerin sonlarına doğru Türkiye'nin gittikçe gerginleşen atmosferi, her geçen gün işlenen onlarca cinayet ve yitip giden bir dolu hayata eşitti. Sokağın kanla boyanan kaldırımları, siyasilerin bu kanı daha da arttıran demeçleri ile ülkedeki derin kaos ortamını besliyordu.

Türkiye'nin bu son derece gergin atmosferine bir de ülkenin en önde gelen gazetecilerinden Abdi İpekçi'nin öldürülmesi eklenince bu ortamı yapacaklarına sebep olarak gören askeri yapı, ülke yönetimine müdahaleye hazırlanıyordu.

Abdi İpekçi'nin öldürüldüğü dönemden 12 Eylül askeri darbesine kadar geçen süreyi, siyasilerin terör olaylarına kayıtsız kalmanın ötesinde nasıl körükleyici davranışlarda bulunduğunu ve askerin darbe hazırlıklarını anlatan Zincirbozan'ın senaryosu gazeteci Avni Özgürel tarafından yazıldı.

Galeri

Henüz fotosu bulunmamaktadır.


Yorumlar
  • 12 eylülü anlatan film furyasından bir film. fakat beklentileri karşılamıyor

  • 80 darbesi üzerine inşa edilmiş film,aslında her şeyin baş sorumlusunun dış mihraklar olduğunu anlatıyor.Daha doğrusu anlatmaya çalışıyor.Darbeyi bir çok yönden göstermeye çalışmak filmin anlatamama gibi büyük bir sorun oluşturmuş.Sinema filminden çok bir dizi film gibi hatta ve hatta politik bir tv programın canlandırması gibi olmuş.Hiç bir şekilde seyirciyi yakalıyamıyor.Sinema filmi olarak görmezseniz,birazda meraklıysanız yakın tarihe izlenebilir.Ben yine yakın tarihimizle ilgili filmlerin yapılmasından yanayım.Daha iyi yapımlar gelir umarım.

  • 12 eylül öncesi ve sonrası. elbette bir film ne kadarınıgösterebilir bir devri tam anlamıyla ancak zincirbozan elinden geldigince bu dönemi yansıtmya calısıyor. film resmen kenan evren, süleyman demirel,bülent ecevit,alparslan türkeş,necmettin erbakan,rahşan ecevit,turgut özal,abdullah çatlı,cıa ajanı dönemin olaylarında etkili olan heinze.... hepsininde hikayesini amaçlarını kısa kısada gösterse bile cok basarılı anlatmıs olan bi film

  • vasat bir film.boş zamanı olanlara.10/6,5

  • 12 eylül darbesine giden sürcin nasıl oluşturulduğunu, bu doğrultusa sağ ve sol görüşlü insanların nasıl tetikçilik görevlerini yürüttükleri açık bir şekilde ekrana yansıtılmış. Hala dogmatik bir şekilde ideolojilerine saplanıp kalan ve siyasi görüşünü safiyane bir şekilde devam ettiren sağ ya da sol görüşlü insanları kızdıracak bir eser. Eminim ki hala bu filmin eleştirel yönünü sahip olduğu ideoloji üzerinden yorumlayan kişiler çıkacaktır. yok şurda solcular haksız gösterilmiş yok burda sağcılar haksız gösterilmiştir şeklinde tepkiler olacaktır. Birbirlerini vururken tetikçi olduklarını göremeyen ve hala günümüzde sağ ya da sol ideoloji adı altında kullanılan gençlere gerçekleri gösteren ibretlik bir film. 9/10

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. Yazılanlardan Mynet.com sorumlu tutulamaz.

Oyuncular ve ekip

tümü >>

Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Hayranları
tümü >>
Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?
Mynet sinema kalitesiyle Zincirbozan filmi hakkında bilgi alabilir, oyuncuları, konusu, yorumları okuyabilirsiniz. Ayrıca filmin yönetmeni, haberleri, afiş, fotoğrafları, seans ve Zincirbozan filmi puanı bilgilerine kolayca ulaşabilirsiniz.
İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir