50 Türk filmi vizyon sırası bekliyor

Türk sineması bir ay sonra yeni sezona "Merhaba," diyecek. Halihazırda 50 film vizyon için sıra bekliyor. 50 yapımdan 20'den fazlası ise ilk film...

Artık eskisi gibi değil...

Türk sinemasında yeni sezon eylülde açılıyor ve bir sonraki yılın haziran ayına kadar da bu süreç devam ediyor.Baştan söyleyelim, son yıllarda olduğu gibi bu sezon da bol bol yerli film izleyeceğiz. Halihazırda 50 film vizyon için gün sayıyor. Filmlerin bir kısmının gösterim tarihleri belli. Diğerleri ise uygun bir hafta vizyona çıkmak için beklemede. Tabii bu sezon hem popüler kulvarda hem de bağımsız cenahta merakla beklenen yapımların sayısı fazla.Yavuz Turgul'un Av Mevsimi, Mahsun Kırmızıgül'ün New York'ta Beş Minare, Çağan Irmak'ın Prensesin Uykusu yılın en çok merak edilen popüler filmleri olarak öne çıkıyor. Bağımsız cenahtan ise Nuri Bilge Ceylan'ın ser verip sır vermediği Bir Zamanlar Anadolu, Derviş Zaim'in Gölgeler ve Suretler, Tayfun Pirselimoğlu'nun Saç, Seyfi Teoman'ın Bizim Büyük Çaresizliğimiz filmleri, izleyicilerini sabırsızlandıran yapımlar arasında. Bu sezonun en belirgin özelliği genç yönetmenlerin bolluğu. Tür olarak yine komedi ve dramın baskın olduğu bu sezon, korkuda bir düşüş var.Onun boşluğunu tarihi dramalar dolduracak gibi görünüyor. Çünkü Kösem Sultan, Kubilay, Nene Hatun gibi tarihsel kişilikler üzerine kurulu yapımlar, 50 film arasında hemen fark ediliyor.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir