Bu filmler çok konuşuldu

Beyazperdenin yasaklanan, sansürlenen, izleyicide şok etkisi yaratan ve hatta yönetmeninin öldürülmesine bile sebep olan ilk 10 filmini Telegraph gazetesinin sinema yazarları seçti.

Danimarkalı yönetmen Lars von Trier, depresyondan çıkıp (ya da çıkmayıp) son filmi Antichrist’ı bu yılın başında tamamladı. Başrolde filmin isimsiz kahramanları Willem Dafoe ve Charlotte Gainsbourg’ün yer aldığı film ilk gösterimini Cannes Film Festivali’nde yapmıştı. Film alkışlarla protesto edildi ve yuhalandı. Hâlâ gündemden düşmeyen Antichrist ile ilgili tartışmalar sürerken, İngiliz Telegraph gazetesi yazarları, sinema tarihinin en tartışılan filmleri üzerine kafa yordu ve 10 filmlik bir seçki yaptı. İşte onların ilk 10’u...

Otomatik Portakal / A Clockwork Orange

Anthony Burgess’in klasikleşmiş romanından 1971 yılında beyazperdeye uyarlanan Otomatik Portakal’ın yönetmen koltuğunda Stanley Kubrick yer almıştı. Tecavüz ve aşırı şiddet içeren sahneleriyle bir hayli konuşulan yapım, medyanın kötülediği Kubrick’in ailesine de ölüm tehditleri gelmesine sebep olmuştu.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir