Bu filmleri çeken yaşadı

Bu filmler sinema tarihine damga vurdular ama sadece popülariteleri ile değil gişe hasılatlarıyla da. Büyük bütçeli Yüzüklerin Efendisi'nden oldukça küçük bir bütçe ile çekilen My Big Fat Greek Wedding / Kalbinin Sesini Dinle'ye kadar birçok film elde ettikleri mali kazançlar ile yapımcılarını oldukça karlı çıkarttılar ve elbette çok izlendiler. İşte cnbce.com'un seçtiği sinema dünyasının en kazançlı 15 filmi.

15. The Lord of the Rings: The Return of the King (2003)

111 milyon dolarlık bütçe ile çekilen film 1.1 milyar dolarlık kazanç elde etti. Yani yatırım yapımcısına yüzde 1008 geri döndü.

Yüzüklerin Efendisi üçlemesi vizyona girdiği dönemde oldukça popülerdi ancak Yüzük Kardeşliği filmi beklenen gişe başarısını elde etmedi ve stüdyoyu zarara uğrattı.

Neyse ki diğer filmler bu açığı kapattı ve serinin son filmi olan Kralın Dönüşü en karlı film oldu. Film Oscar Ödülleri'nde de aday olduğu 11 ödülün sahibi olarak önemli bir başarıya imza attı.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir