Büyük Rolleri Kaçırdılar

Bazı oyuncuların kendilerine gelen rolleri kabul etmemesi ve yapılan bazı senaryo değişiklikleri nedeniyle başka yıldızlara yaşamlarını değiştiren fırsat kapıları açıldı.

Ünlü oyunculara "keşke" dedirten rollerden bazıları onları Oscar ödülüne götürecek kadar büyük iken, bazı rol değişiklikleri de filmi neredeyse baştan aşağı değiştirecek ölçüde farklılıklar içeriyor.

MATRIX

Dünyaca tanınmış üçlemede Keanu Reeves’in sinema dünyasında önemli bir yer edindiği "Neo" rolü Will Smith’e önerildi. Ajanlar, yaratıklar ve pek çok güçle mücadele edecek karakter için bir başka aday da Nicolas Cage idi. Başarılı oyuncu Will Smith rolü cazip bulmayarak geri çevirdi ve Wachowski kardeşler yıldızları Reeves’i buldu.

Will Smith, sonradan bu rolle ilgili şu yorumu yaptı: "Dürüstçe itiraf etmem gerekirse, bu filmi yapabileceklerine inanmıyordum, çünkü çok iddialıydı. Tekniği de duyunca ’bu olmaz, film komik olur’ diye düşünmüştüm"...  Sonuçta film çekildi ve sinema tarihinde çığır açan bir yapım oldu. Keanu Reeves, üçlemenin tüm filmlerinde rol alarak vazgeçilmez bir yıldız haline geldi.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir