Stephen King uyarlaması en iyi 10 film

 

THE SHAWSHANK REDEMPTION (1994)

Stephen King'in aynı isimli eserinden uyarlanan 1990 yapımı mini dizi O (It), bu kez sinema filmi olarak karşımıza çıktı ve yurt dışında da ülkemizde de gişeyi silip süpürdü. Çocukların korkulu rüyası palyaço Pennywise'ın ikinci bir filmle Eylül 2019'da sinemalarda dehşet saçmaya devam edeceği açıklandı bile.  Geçmişe bir bakarsak sektörün Stephen King'in ekmeğini daha çok yiyeceği işikâr. 

Stephen King'in "Rita Hayworth and Shawshank Redemption" adlı kısa öyküsünden sinemaya uyanlanan Esaretin Bedeli, 1994 yılında Oscar'ı Forrest Gump'a kaptırsa da pek çokları için gönüllerin şampiyonu olmuştu. 

 
IMDb'nin Top 250 listesinin baş tacı filmde Andy ve Red'in hikayesi milyonları o kadar derinden etkiledi ki, aradan geçen onca yıla rağmen ne zaman bir hapishaneden firar haberi ajaslara düşse hala Tim Robbins ile canlı bağlantı yapılıyor.
 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir