En Çok İzlenen Filmler Yalanı

Aranızda ‘Baba’ filmini görmeyen yoktur değil mi? Oysa yapılan bir araştırmaya göre insanların izlediğini söyledikleri ancak izlemedikleri filmler listesinin başında ‘Baba’ geliyor.İtalyan restoranındaki silahlı çatışma, yataktaki at kafası, “Silahı bırak, pastayı al”... ‘The Godfather’ (Baba) filmine dair bu çarpıcı sahneleri mutlaka hatırlarsınız, tabii eğer siz de bu suç klasiğini izlediğini söyleyen ancak izlemeyen sinema seyircilerinden değilseniz...İngiltere’de yapılan bir araştırmada deneklerin yüzde 30’unun Oscar ödüllü bu filmi şu ana kadar hiç izlemediği ortaya çıktı. Üstelik insanların izlediklerini söylediklerini iddia etmelerine rağmen asla izlemedikleri filmler arasında ‘Casablanca’ ve ‘Taxi Driver’ (Taksi Şoförü) gibi filmlerde bulunuyor.İşte haklarında izlendiğine dair en çok yalan söylenen ancak mutlaka görülmesi gereken o filmler...

The Godfather (1972)

Yüzde 15

 

Sicilya'dan göç eden Corleone ailesi, Amerika'da yerleşme çabalarını sürdürürken kendilerine kaba kuvvet kullanmaya kalkan ve yapmaya kalktıkları her işten haraç isteyen bir takım kimliği belirsiz kişilere karşı onlar da kaba kuvvet kullanmaya ve bunda da başarılı olmaya başlayınca kendilerini tahmin bile edemeyecekleri bir yaşantının içinde bulurlar. Bir taraftan son derece katı örf ve aile yaşantısı diğer tarafta ise acımasızca önlerine çıkanları yok etmeye başlayan Corleone ailesi bir müddet sonra Amerika'nın en korkulan mafya topluluğu haline gelmiştir. Kendileri her ne kadar mafya değil bir aile olduklarını söyleseler de.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir