Fatih Akın'ın filmi 'Kesik' görücüye çıktı

Yönetmen Fatih Akın’ın 1915 Ermeni olaylarını konu aldığı yeni filmi “The Cut”ın (Kesik) basın gösterimi gerçekleşti.

 

1915 yılında evinden uzaklaştırılan Mardinli Ermeni demirci Nazaret’ın öyküsünü anlatan film, bazı sinema yazarları tarafından “olaylara tek taraflı yaklaştığı” gerekçesiyle eleştirildi.

"En azından kapıyı aralıyor"

Uğur Vardan: "Filme ilişkin ilk izlenimler, Venedik Film Festivali’ndeki eleştiriler itibarıyla zihnimize düşmüştü. Genel kanı ‘çok kötü film’ olduğu yönündeydi. Bana kalırsa “The Cut” çok kötü bir film değil.

 

Evet, Fatih Akın zamanında “Duvara Karşı” gibi bir başyapıta imza attı, evet Akın’dan belki daha iyi şeyler beklemek hakkımız ama “The Cut”, meselesini kendince aktarıyor. Bu tür filmlerin en büyük sorunu, el attıkları büyük meselelerin üstesinden gelip gelmediğidir. Akın’ın filmi en azından Ermeni meselesindeki ilk adım olma ve bir kapıyı aralama özelliği taşıyacak. Filme bu haliyle bile tepki gelebilir, orası ayrı."

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir