Günün Sinema Haberleri

 

'Hepimiz Kardeşiz' Pahalıya Patladı

Maskeli Beşler Irak'ta Şafak Sezer’in söylediği 'Hepimiz Kardeşiz' türküsü, yapımcıya 28 bin lira telif ödetti.

Murat Aslan'ın yönettiği, Şşafak Sezer, Peker Açıkalın ve Cengiz Küçükayvaz'ın başrolleri paylaştığı 2007 yapımı "Maskeli Beşler Irak", yıllar sonra yapımcısına telif krizi yaşattı. Filmde Sezer'in okuduğu "Hepimiz Kardeşiz" türküsü, türkünün 2006 yılında ölen söz yazarı ve bestecisi Mehmet Aslan'ın varislerini harekete geçirdi.

MAHKEMELİK OLMADAN ÇÖZÜLDÜ
Yağmur ve Semra Aslan, Mahsun Kırmızıgül'ün geniş kitlelere duyurduğu bu türkünün kendilerinden izin alınmadan filmde kullanıldığı gerekçesiyle avukata başvurdu. Avukatın bağlantıya geçtiği yapımcı şirket Fida Film, konunun mahkemeye taşınmasını istemedi ve 28 saniyelik görüntü için varislere 28 bin lira ödeyip konuyu kapattı.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir