Günün Sinema Haberleri

 

İlk müslüman süper kahraman

İslamiyet'in terör yanlısı bir din olmadığını göstermeyi hedefleyen 'Bendeyar' adlı film, 14 Ekim'de vizyona girecek; hem Mekke hem İstanbul'da gala yapılacak

İslamiyet'in terör dini olmadığını kanıtlamak amacıyla çekilen 'Bendeyar' adlı film; aksiyon sahnelerinde 'Matrix'i aratmayacak. 'Al Yazmalım' dizisinin 'Ahmet'i Ümit Olcay'ın canlandırdığı 'Bendeyar'; film boyunca dünyayı karıştırmaya çalışan Amerikalı ajanlarla mücadele edecek.

'NEO'YA BENZİYOR
Matrix'in 'Neo'su gibi giyinen 'Bendeyar', telepati gücüyle kötüleri etkisiz hale getirecek. "Hangi ülkenin vatandaşı olduğun veya dinin önemli değil. Kötüysen karşında beni bulacaksın" mesajı verecek olan süper kahramanın elinden silah düşmeyecek. yönetmeni Joel Leang'ın yönettiği film, 14 Ekim'de gösterime girecek. Galası hem Mekke, hem de İstanbul'da düzenlenecek olan filmde; Ümit Olcay'la birlikte Şemsa Deniz Tolunay, Kazım Çarman, Yaşar Alptekin, Senai Demirci ve Yasemin Balık da rol alıyor.

MEVLEVİ BAKIŞ AÇISI
Filmin yapımcısı Haşim Akten; Mevlana'nın hayata bakış açısının vurgulandığı 'Bendeyar'ı çekme amaçlarını şöyle anlattı: "Türk sinemasına heyecan lazım. Topluma yeni çağın ideallerini aşılayacak ruh lazım. 'Bendeyar', tarihimizdeki gerçek kahramanların çağdaş ruhudur. Bu filmde yüzde 100 mükemmellik bulamayacaksınız ama, Türk sinemasında bir yeniliğin adımını, aksiyonu imanıyla pekiştiren 'Bendeyar'ı göreceksiniz."

 

FİLMDEN FOTOĞRAFLAR İÇİN TIKLAYINIZ..

Bendeyar (fragman) | video.mynet.com

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir