Günün Sinema Haberleri

 

'Tecavüz dayanılır şey değil!'

Ünlü oyuncunun tecavüze uğradıktan sonra söylediği sözler izleyenlerin içini parçaladı!

48. Antalya Altın Portakal Film Festivali'nden 'En İyi Film Ödülü'yle dönen 'Güzel Günler Göreceğiz' filminde, Feride Çetin'in canlandırdığı 'Figen' karakteri; tecavüze uğradıktan sora söylediği sözlerle izleyenlerin içini parçaladı.

Bir dert ki yürekler acısı
'Figen'; sinemalarda fragmanları dönmeye başlayan filmdeki zorlu anlarını şöyle anlatıyor: "Bilmem ki nasıl anlatsam size derdimi... Bir dert ki yürekler acısı. Gönül yarası desem değil, ekmek parası desem değil... Bir dert ki, dayanılır şey değil! Feride Çetin, Hasan Tolga Pulat'ın yönettiği filmde, köyünde tecavüze uğradıktan sonra ailesinin tecavüzcüsüyle evlendirmek istediği 'Figen'i oynuyor. Uğur Polat, Nesrin Cavadzade, Barış Atay, Buğra Gülsoy ve Uğurtan Denizaltı'nın da rol aldığı filmde; beş genç insanın İstanbul'daki, bir gün içinde yaşadıklarına odaklanılıyor. Günün sonunda ise aslında bu insanların birbirlerinin yaşamına farkında olmadan nasıl müdahale ettikleri gösteriliyor.
 

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir