Günün Sinema Haberleri

 

Hollanda'yı karıştıran film

"Hollanda'nın Babası" olarak tanınan Willhem Hollaader, önümüzdeki hafta gösterime girecek bir filmi engellemek amacıyla bugün hâkim karşısına çıkacak.

Söz konusu olacak film, 1983'de gerçekleşen bir adam kaçırma olayına dayanıyor. "Heineken'in Kaçırılması" isimli film, Hollandalı dünyaca ünlü bira üreticisi Heineken ailesinin lideri Freddy Heineken'in, mafya babası Hollaader tarafından kaçırılması olayını beyaz perdeye taşıyor. 1983 Kasım'ında yaşanan olay, Hieneken'in 10 milyon dolarlık fidye karşılığında serbest bırakılmasıyla sonuçlanmıştı. Heineken firmasının bir uluslararası isim halibne gelmesinde rol oynayan Alfred Henry Heineken 2002 yılında, 78 yaşında ölmüştü.

Filmde Hollaader'in ismi doğrudan anılmamış olsa da, ülkenin en ürkülen isimleri arasında bulunan Hollaader, filmde olumsuz bir şekilde yansıtıldığını düşünüyor ve filmin gösterime girmesine engel olmaya çalışıyor. Duruşma bugün Amsterdam'da, çok sıkı güvenlik önlemleri altındaki bir mahkemede yapılacak ve halen hapiste olan Mafya babası Hollaader de duruşmaya girecek.

Bu arada filmin yapımcıları, Heineken'in kaçırılma olayını yorumlama biçimlerinin tartışılmayacağını ve davayı kazanacaklarına kesin gözüyle baktıklarını belirttiler.
The Heineken Kidnapping (Heineken'in Kaçırılması) adlı filmin gelecek hafta Hollanda sinemalarında gösterilmesi planlanıyor.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir