Hepimiz onu çok özledik...

İşte Hafize Ana karakteri başta olmak üzere canlandırdığı tüm karakterler ile Türk sinema seyircisinin gönlünde taht kuran usta sanatçı Adile Naşit'in filmerinden fotoğraflar...

Adile Naşit

Türk sinemasının Hafize Anası Adile Naşit, 17 Haziran 1930 yılında dünyaya geldi. Babası dönemin ünlü komedyeni, Komik- Şehir Naşit adıyla anılan Naşit Özcan, Annesi gene bir tiyatrocu olan Amelya hanımdır. Adile Naşit, babası Naşit Özcan'ı 1943 yılında kaybettiğinde henüz 13 yaşındaydı. Babasının vefatından sonra okulu bırakan Adile Naşit, 14 yaşında Şehir Tiyatrolarına girdi. 11 Aralık 1987 tarihinde kanserden vefat ettiği tarihe kadar her anı sahnede geçti. Selim Naşit Özcan adında gene kendisi gibi tiyatrocu bir abisi vardır. 1950 yılında Ziya Keskiner ile evlenerek Keskiner soyadını almıştır. Fakat sanat hayatı boyunca baba yadigarı Naşit soyadını kullanmıştır.

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir