Hollywood yapımı en iyi 50 savaş filmi

 

Hollywood yapımı en iyi 50 savaş filmi

Holywwod yapımı, hafızalardan silinmeyen savaş filmlerini listeledik. Savaş filmleri dosyamızı 50 film ile sınırlamak zorunda kaldık, zira çok daha fazla filme yer verilebilirdik.

İşte izleyenin bir daha asla unutamadığı Hollywood yapımı en iyi 50 savaş filmi.

Full Metal Jacket, 1987 yapımı bir Stanley Kubrick filmi.

Vietnam savaşı öncesi Amerikan ordusunun eğitimleri ve Vietnam Savaşı sırasında Amerikan ordusundaki askerlerin başından geçen olağan olaylar, çarpıcı ve gerçek yaklaşımlarla anlatılmaktadır.

Full Metal Jacket savaş filmlerine çeşitli yenilikler getirmiştir. Elbette Stanley Kubrick'in tüm türlerde film yapabilmesine ve daha da önemlisi bu türlere yeni özellikler kazandırabilmesine paralel olarak. Örneğin bu filmde Kubrick, senaryo kavramını alt üst ederek filmi ikiye ayırmış ve ilk bölümde bir karakter çözümlemesi ikinci bölümde ise genel bir çerçeve çizmiştir. Yani ilk bölümde özelden genele ikinci bölümde ise genelden özele inerek seyirciyi filmin başında etkisi altına almıştır.

Getirdiği ikinci yenilik ise ışık ve kontrast değerleridir. Diğer savaş filmlerinde aşırı kontrast göze çarparken bu filmde aydınlık alabildiğine filme hakimdir.

 

 


Artık sinema biletinizi cep telefonunuzdan satın alabileceğinizi biliyor musunuz?

Mynet Sinema, vizyondaki filmler hakkında detaylı bilgi edinebileceğiz, filmlerin seans ve gösterimde olduğu salon bilgilerini kolayca öğrenebileceğiniz, güncel haberleri takip edebileceğiz, kullanıcıların içerik paylaşabildiği kapsamlı bir sinema sitesidir. Kullanıcılar siteye; film, oyuncu, yönetmen, teknik ekip(yapımcı, müzik, vs..) gibi alanlarda bilgi ekleyebilir, filmler için fotoğraflar ve fragmanlar yükleyebilir, kişisel listelerini oluşturabilir.

İletişim Kurumsal Yardım Üyelik Yasal Uyarı

Copyright © MYNET A.Ş. Telif Hakları MYNET A.Ş.'ye Aittir